Two Sides to Every Story | | part V

28. února 2014 v 21:55 | Brige
|14|
"už je to deset dní, čtyři hodiny, dvě minuty a dvacet pět vteřin………třicet …" zazoufal si Nick u stolu s povzdechem na hodinky a obratil stránku časopisu o hudbě.

"Neměl bych ji přece jenom napsat?" otočil se po chvili na Alexe, který si hověl na gauči se slunečnými brýlemi na hlavě,čepicí, sluchátkama na uších a vlnil se do rytmu nějaké latinské hudby a stíhal se u toho krmit jogurtem. Nebo spíš stíhal u toho krmit tím jogurtem gauč a podlahu.Nick se podival na vnitřní teploměr a otočil se zpátky ke stolu a začal si hrát s hrníčkem od kafe.
"Jeslti to takhle pude dál, stane se že Alík bude slavnější jak mi, protože vynalezne pohodlnou, vláčnou podlahu s příchutí všech druhů jogurtů" podíval se skepticky na Briana, který se zahihňal a věnoval se dál čtení. Nick si povzdechl, že jeho trápení každej nevnímá, tak vstal a přešel za Alexův gauč.

"ALEXIIII!!" zařval hlasitě až se ozvalo cinknutí lžičky o zem jak ji Brian upustil a tiše zaklel.Nick se drobně uchechtl a chvili se založenýma rukama stál nad alexem a přemýšlel jak ho dostat, tak se podival kam vedou jeho sluchatka a pak se škodolibým usměvem k tý veži došel, strčil tam kazetu a rychle mu to na ní přepnul a zesílil a hlasitě se začal smát když slyšel Alexovo neskutečné zapištění jak s nasledujícím řevem se snažil kopáním nohou dostat alespon zadkem na opěradlo na záda a snažil se z uší strhnout sluchátka.
"helee ty uši si tam nech..budeš je potřebovat…." Poznamenal vysmátě Nick když se to Alexovi po dlouhé době podařilo .Alex ztěžka vydechoval a udýchaně se koutkem očí vražedně podíval na Nicka, jak mu došlo kdo za to mohl. Nick trochu svraštil nechápavě obočí proč na něj tak kouká a když se zkusmo podíval na dráhu jeho pohledu tak s nejistým usměvem tu ruku z přepínače sundal a rychle odkráčel z pokoje hlídajíc si svoje pozadí.
"WATAANAAAY!!!!" ozvalo se bojovně Alexovým hrubým hlasem a Nick spustil svůj pískot a s rukama nad hlavou letěl do svýho pokoje….
"háádej s kym na ten ples jduu!!!" přilítla Anne nadšeně do pokoje a skočila k Julii do postele. Ta jenom líně zvedla pohled od rozevřeného učení a chápavě se usmála, že to bude asi pecka. Anne se na ní ublíženě ušklíbla.
"promiň, ja furt nevím….. tak povídej…s kým" pohladila ji omluvně po ruce a hned se tvářila nadšeně s ní.Anne se hned rozzářila.
"se Samem!!!! " pronesla hlasem jako kdyby to byla největší svátost a snila a Julie skepticky pozvedla jedno obočí a zvedla jeden koutek.
"s tim manekýnem?" zeptala se snaživým milým hlasem.
"jooooooooo" dostalo se ji blažené odpovědi a Anne se zasněně opřela zádama o zeď. Julie si ji prohlídla a pak se z pod ní snažila dostat alespoň jednu knížku co měla rozečtenou a Anne na ni byla rozvalená.Anne chvili s usměvem zírala do stropu jako kdyby tam byl ten její Sam a pak hlavu přetočila na Julii která tahala.
"Pozvi ho…."
"cože?" přestala si urovnávat stránky a koukla na ní a Anne se hned usmála a sedla si na paty.
"no pozvi ho" vybídla ji tonem který připomínal profesorský.
"Sama??! Nemá jít náhodou s tebou??!" koukala na ní s otevřenou pusou a Anne protočila oči a chytla ji za ruce.
"Ne Sama ty hloupá…. Nicka!" kývla hlavou a usmívala se a Julie hned na ní přestala koukat a zase si začla rovnat stránky.
"neozval se mi ..a slibil to…" zavrčela a chvili se snažila rovnání stránek předstírat jak ji to mrzelo a nakonec to vztekle zaklapla.
"když si před týdnem přišla z tý večeře…nevypadali naštvaně…co se teda stalo? Kde ste byli?" zeptala se potišeji, aby Julii vic nevytočila.
"Byli sme na Sushi…a nic se nestalo….no dobře…když nebudu počítat že mi na maso vykydal celou tubu chilli omáčky s tim ež je to kečup a že mu ten malinkej balíček sushi ulítnul z hůlek do výstřihu..mýho…jinak právě naopak…všechno bylo užasný… jídlo..to prostředí…on.. ..byl tak milej a pozornej..to bys ani neveřila že to chlap umí..a zvlášt když je to světová popstar…. a moc vtipnej…dokázal shrnout cestu kolem světa do věty o třech slovech… " smutně jí to vypověděla a přitulila si plyšovýho medvídka k sobě.
"a?" stále na ní Anne napjatě koukala.
"co a?…….no tak jo no…asi už mě nechce vidět protože……sme si dali pusu…" pípla smutněji a zabořila bradu do plyšáka. Anne chvili kývala hlavou a pak se začla smát.
"to si myslíš že….to bylo špatně?" pohladila ji po zadech a Julie pokrčila ramenama.
"třeba určitě…jak sem řekla..je světová popstar…třeba je zvyklej na lepší…slibil mi že mi napíše..a nenapsal..ani čárku…"
"a doufám že si mu nenapsala…" koukla na ni Anne přísně.
"no nešlo to…" zamumlala
"proč?" zarazila se Anne
"protože od tý doby co sem ti řekla že mi má napsat, si mě hlídala jak oko v hlavě abych mu nepsala, aby si nemyslel že sem stíhačka.."pousmála se a Anne se zamyslela a omluvně uchechtla.
"nevěděla sem že to tak dopadne..to bych tě jinak nutila mu napsat…" zasmála se a poplacala ji po zadech a natáhal se pro její mobil.
"volej…." Přikázala a Julie na ní překvapeně koukala.
"neměl by zvát chlap?" zeptala se a Anne malinko zčervenala.
"někdy hold musíš udělat první krok ty…" hekla a rychle ji ho cpala a Julie ji pozorovala.
"tyyyyyyys ho pozvalaaaaa!!!!" začla se pobaveně smát když ji to došlo a Anne mavala rukou ať nemele a volá, tak Julie s nadechem vytočila Nickovo číslo.
"áu áu áu..slibuju že už nebudu používat tvuj toaletní papír….uííáá… a taky gel na vlasy….." hekal Nick jak ho Alík povalil na gauč a mučil ho.
"a taky moji žiletku a gel na holení!" trval si na svém Alex a Nick se smíchem plácal rukama
"hej vždyť ho máš jenom na výstavu, už ti dávno prošel datum spotřebyy.." bránil se a Alik ješte přitvrdil.
"to ti vybruje obušek nebo mobil?" zarazil se Alex a Nick se začal kroutit aby ten telefon vytáhl.
"čeho se bojíš víc…?" zeptal se vítězně Nick a Alik radši znechuceně odešel. Nick se za ním pobaveně otočil a koukl letmo na číslo a hned se mile usmál a chvili váhal jak se má představit .
"halo?"
"m Ahoj Nicku….tady Julie….pamatuješ?" pípla nesměle.
"áhoj.. no jistě že pamatuju, myslel sem si že se mnou nemluvíš za ten večer s…no však víš…" rychle si sednul rovně a bedlivě poslouchal.Alík zaraženě s kartáčkem v hubě vykoukl zpoha dveří a Howie s Brianem hned přiklusali a sedli si před něj na gauč.
"vážně? A já myslela že si říkal že napíšeš jako první?… no to je jedno….víš, chtěla sem se tě na něco zeptat..jestli bys se mnou šel na ….…" začla tak nejistě a rýpala se v dece a Anne bedlivě poslouchala jak to Julie dala na hadsfree.
"s tebou kamkoliv!!" vyhrkl Nick rychle a kluci hned napjaě koukali.
" na školní závěrečný ples… " dořekla po chvíli a Nick zmrznul a kluci se začli nehorážně smát.

|15|
"no….ples? …já..no…" začal trochu koktat a kluci se smíchem váleli jak si představovali že on bude plesat.
"tak to řekni rovnou že nechceš…" zamumlala a kreslila si zklamaně do knížky.
"ale já chci…jen… při svým vlastním plesu sem pošlapal mámě nohy, tejden nemohla chodit…" povzdechl si a Julie byla chvili zticha než se hlasitě rozesmála a Nick se taky usmál, když slyšel její smích.
"tak z toho vážně strach nemám, to bys měl mít strach spíš ty…" pousmála se docela vesele a Nick trochu naměkko polkl jak se mu před očima ihned naskytli obrázky možných katastrof počínaje rozlitým punčem, přišlápnutýma šatama až šatama strhnutéma konče.
"jo jasně on strašně rád přijde…nemusíš se bát …my ho vyfešákujeme…" hned mu Alex sebral telefon a domluvil mu to a Julie to hned vesele zaklapla.
"Jooo jde se mnouuuu!!" zajásala a Anne si trhla štasně rukou.
"joo….ta kravka z 1 Ae bude zírat…" hned ji nadšeně objala a Julie to vydýchavala.

"no ty ses asi uplně zbláznil ne???!!" vyjekl Nick po chvili co přestal zírat do zdi a nedržel v ruce telefon.
"chlapče chlapče, musíš si trochu doplnit vzdělání, oprášit smoking, umejt se, oholit a áááááááááááááááááááááá" plácal ho Alex po rameni a pak s pišteným začal utíkat protože se Nick zvedl a s vražedným pohledem se po něm začal vrhat.
"Ale no tak Nicku…nic horšího než tvoje maturita už bejt nemuže.." usmal se za ním pobaveně Brian a pak se zase opřel o gauč a psal smsku.
"Myyysliiiiiiš?? A už si ho slyšel zpíívat???" ozval se Howie překvapeným tonem a válel se po opěradle gauče a Brian na něj se smíchem švihnul očima a poslouchal jak lítaj věci.
"to neumíte uklízet po sobě???!!" vylítnul po chvili ze svého pokoje Kevin a držel v ruce špinavou utěrku.
"My to Keve uklidime..máme svůj systém víš? ..vždycky uklidime to nadobí ze včerejška aby zítra tam bylo zase včerejší…" začal ho hned Alex přesvědčovat a Nick za ním náležitě přikyvoval. Kevin na ně skepticky koukal.
"není ten systém trochu smradlavý?" zeptal se po chvili a Alex pootevřel pusu a s pohledem před sebe ho poplacal po rameni
"netvrdim že ten systém voní…" uchechtl se Nick a radši s veselým prskáním pod nos zmizel k sobě do pokoje aby náhodou nemusel uklidit.

Kevin když se další den probral a zjistil jaký je v bytě nehorázný bordel zkoušel to poklidit až v duchu trochu přemýšlel jestli nebude lepší když celý byt naháže do jedné z venkovních popelnic a bude to. Zaujal ho ale pořad v televizi, kde mluvili o potkanech v domě. Na svoje poměry se škodolibě pousmál jak ho něco napadlo a odešel.
Vrátil se po pár hodinách a k jeho štestí všichni ješte měli nejspíš půlnoc.Krom Howa kterej hekal z pokoje a Kev si pomyslel že asi zkouší si hrát s činkama.
"Tak krasotinko…do práce…" šeptl s usměvem a otevřel krabičku, kterou si přinesl ze zvěrimexu a z níž vyběhlo mládě potkana a hned si to štrádovala do obejváku. Kev se hrdě narovnal, rychle rozcupoval krabičku a dal ji na dno koše a šel se oblíknout a jel za svojí přítelkyní.

Tolik lidí…a jejich každodenní problémy….kam asi tenhle spěchá…že by za přítelkyní?manželkou? milenkou?…nebo pro děti do školky? Tahle pani se zase pro změnu tváří smutně..o někoho přišla?…vypni ti mozkový závity nebo se z toho asi jednou zblázníš.

"Jul??….Julii….JULIE!!" louskala Anna prstama dokud si nevyžádala Julliinu pozornost.
"Co? Promin…mě tohle nějak nebere…" omluvně se na ní usmála a schoulila si k sobě víc učebnici a koukla se zase z okna na večerní život.
"Ale no tak…zlatičko…" pozvdechla si Anne, vzala ji za ruku a sedla si na parapet obchodu naproti ní.
"omlouvám se,vážně..jinak..tyhle šaty ti slušej, určitě si je vem…"vyhrkla rychle a Anne koukla na zem a usmála se "Musela bych vykrást banku abych si je mohla dovolit…" pousmála se a Julie hned zpozorněla.
"Víš co? Zaplatim ti je…musíš je mít…vypadáš v tom hrozně krásně a Sam určitě z tebe nespustí oči…" snažila se ji Julie hned přesvědčit a vstala jestli by ji tam nenašla ješte nějaky hezčí a víc sexy.
"neee…já už si jiny nechci zkoušet…" zasmála se na protest a chytla ji za ruce.
"Teď z tebe musíme udělat princeznu….ať jen všichni do jednoho čuměj…" oznámila ji sroze, nepřipoujštějíc žádný výmluvy a Julie s ohrnutým nosem teda začla šahat do nějakych šatů a umučeně s hromadou šatech na zadech táhla do kabinky a Anne se štastným usměvem za ní.
"na tenhle ples nezapomeneš…" slibovala

"co se tu stalo???!!!" vyhrkl Kevin když se vrátil domu a zhrozeně koukal po celým bytě. Byl dokonale uklizený. A How stál jako čáp na stole s bledou tváří.
"Copak..hraješ si na totem?" poznamenal nechápavě když kolem něj prošel.
"viděl tu krysu…stojí tam už dobrý ….jo teď to sou tři hodiny..kolik že je rekord?" zeptal se Brian se smíchem a hodil lopatku se smetáčkem do kuchyně a hupsnul sebou na gauč.
"vy ste uklidili???" zíral na ně Kev a dosedl na křeslo.
"MYŠI JSOU TU PROTOŽE TU BORDEL!! UKLIDILI SME! UŽ NEBUDE MYŠ! NE UŽ NE!!" vypískl konečně Howie jak se odvážil dát i druhou nohu na stůl a zkrouceně koukal na Keva a ten jenom pobaveně pokrčil rameny.
"no a kde tu myš máte?" zasmál se, že si ji mužou ochočit.
"áám…Nick….ji poslal na výlet do Baham…" oznámil Brian s opatrným pozvdechem a Kevin težce polknul.

"Tak pojď…pořídíme nějakýho mazla…" zatáhla Anne Julii do zvěrimexu jak se o tom celou cestu z krámu bavili.
"myslíš že nás bytná nezabije??" zasmála se pobaveně a hned tam vlezla a nahodila hrozně soucitnej pohled když tam viděla všechny ty zvířátka.
"Tak si pořídíme jenom …myš?" pozvedla Anne zvědavě obočí a zatáhla ji hned k akvárku plných barevných ryb.
"nee ryby nee…nemam rada ryby" zasmála se a trochu ji polochtala na boku a hned ji odtáhla k myším.
"Potkana nebo krysu?" zeptala se Anne zvědavě když se opřela o klec a koukala dolů na ně.
"mmmm potkyše…toho si mužeš vychovat…jedna holka u nás v Anglii měla potkaní farmu…" uchechtla se a hned taky koukala jak stála naproti Anne a zamyšleně koukala.
"holku nebo kluka…" zeptala se Julie po chvili .
"holkuu…nechci mít koule za ucheem…" ohrnula Anne zhrozeně nos a hned se zasmála a zkoukla tak nově přichozího. Nicka. Nick si to zamířil rovnou k pultu s krabičkou.
"Dobrý den…am…vteřinku…." Usmal se na prodavačku když ty dvě zmerčil protože na něj Anne pořád koukala.
"hele…víš co??…já ….já zatím pudu vybrat krmivo…." Vysypala ze sebe když viděla že se Nick usmál jak Julii zezadu poznal a pomalu k nim šel.
"co? No tak jo…." Mavla Julie rukou a zvědavě jednu myš pohladila.
Nick za ni chvili tak stal jak se rozhodoval jak ji vubec má oslovit a trochu se u toho kroutil a otíral si nos až pšiknul jak někde cítil zvířecí kočku a Julie se pootočila hlavou se "zdravíčko"
"děkuju….a ahoj…" pousmál se a vysmrkal se když se Julie i zvědavě otočila jak se ji zdal ten hlas povědomý.
"ty mě sleduješ?" zeptala se s usměvem a Nick hned kroutil hlavou.
"ne ne nee…vubec..já sem tu byl….koupit si myš!!..jo myš…máš rada zvířata?…teda asi jo když si ve zvěrimexu…" podíval se na krabičku než vyzkoumal že by na ní tka mohl zapusobit a pak začal placat blbosti což Julii rozesmálo.
"jo ..mám rada zvířata….se spolubydlící sme se rozhodli jedno pořidit…koukam že ty taky…" usmala se nejistě jak nevěděla o čem se bavit i když by hrozně chtěla si s ním povídat.
"jo jo…kluci mi to povolili…mm…mužu nějak pomoct? …s výběrem…hele třeba rybičky..to sou takový hodný holky, nic nepotřebujou …"hned rychle navrhnul a ukázal na velký akvárka a Julie po nich vrhla pohledem.
"no….já…..dobře…budu ráda když mi s nima pomužeš…nám…." Pousmala se a hned se opravila a Nick ji s usměvem vzal kolem ramen a hned ji cestou o těch všemožných rybičkách vyprávěl a Julie ho s usměvem poslouchala ale v duchu vymýšlela kličku pryč.
"ty jo…ty znáš i jejich rodokmen ne?" usmala se mile že to měla být lichotka a Nick tak trochu znervozněl.
"je to špatně?" pozvedl obočí a koukl trochu do strany.
"Neee tak sem to nemyslelaa…tim sem chtěla říct že je to moc hezký …že máš zájem o zvířata.." hned ho chytla za zápěstí aby jí věřil že to nemyslela zle.
"myslíš že můžou být paví očka a ty oranžový potvory pohromadě?" zeptala se zvědavě jak se snažila znít odborně.
"Kaprozúbka pestrá" opravil ji s usměvem a Julie ohrnula trochu spodní ret že se ji to asi nepovedlo.
"jo..myslim že mužou být pospolu.." zamumlal po chvili jak si zkoušel vzpomenout co četl v novinách.
"výborně…" usmála se a řekla si prodavačce o dvě a dvě a šla je zaplatit a usmala se na Nicka přes rameno. Ten tam pořád stál u akvárka a s usměvem na ní koukal až se mu začla myška vrtět v krabičce tak se na ni trochu nejistě podival jak se ji trochu i bal.
"dohaje..co ted s tebou..když ji přinesu domu tak mě kluci zabijou…dobře…chci na hrob - fast and furious - "zamumal si pro sebe a šel vybrat přenosku.
Anne na ně tak pobaveně celou dobu potajnu koukala než se zakoukala do pěknyho kusu na ulici tak ho šla oslovit.

"uf…ale budeš mi muset s nima poradit…" přidržela Nickovi dveře a Nick vesele vylezl ven.
"tobě? No jistě… za rohem mám auto…" mrknul a snažil se ji tělem naznačit za kterým rohem když držel akvárko.
"dobře…." Kývla hlavou a vyšla k tomu autu a pozorovala pytlík ve kterém se ji proháněli nový rybičky.
"am…promiň…mysliš že bys ….mi mohla šáhnout do kapsy?..pro kličky od auta samožrejmě!!" vyhrkl aby si hned něco pohoršeně nemyslela a nastavil trochu zadek.
"jo jasně…" pípla trochu zaskočeně a když ten zadek nastavil , tak ho drobně přitom shlídla a když vytáhla kličky od auta tak si pro sebe zkonstatovalal že ho má moc pěknej a otevřela mu zadní dveře.
"diky…" zamumal a pevně dozadu upevnil akvárko a dal do něj krabičku s myší a otevřel Julii dveře spolujezdce.
"Cestu už znáš viď? " zeptala se s usměvem když nasedla na svoje místo a zapla si bezpečnostní pás.
"na jízdu poslepu bych si ješte netroufl" odvětil ji na otázku se stejným usměvem a jakmile se na svém místě trochu usadil a zapnul pás, vyrazil.
….
"Tak..a teď je tam hezky po jedný pomalu nalej…" chytl ji opatrně za ruce aby je tam nevyklopila rychle jak spolu připravili a vyzdobili pro rybičky akvárka a pomocí hrnečků ho napustili vodou.
"dobře…takže …čtyři……tři…..jedna….hotovo…" pomalu to komentovala a bedlivě pozorovala aby rybičky sebou moc nepleskli, i když ji to na jednu stranu bylo jedno, protože už oba byli zmáčený od hlavy až k patě jak na sebe při plnění akvárka kamínky trochu cákali.
"skvěle" pochválil ji a hned se oba shodně ohnuli aby pozorovali jak se mají v novém domově.
"netvářej se nějak nadšeně…" zamručela Julie smutně a Nick se usmál.
"neboj…jen co jim takhle nasypeš…trochu žrádla….budou tě milovat…" pousmál se jak se opíral bradou o ruku položenou na stolku a nadrobil jim prstem do akvárka pár kousků sušených červů.
"vypadá to že spíš milujou tebe…" poznamenala s usměvem jak se rybičky hned vyhnali zase nahoru a otevírali svoje pusy a snažili se té další sebrat co největší sousto a podívala se na něj.Nick na ní a pousmal se.
"To není pravda…"zaprostestoval s usměvem a hodil po ní zbytek lístečků kytky co už tam nemohli pro nedostatek místa namačkat.
"heeleee..to beru jako uutok…" začla se smát a hned mu ji vrátila do vlasů.
"tak ty takhle joo? To ti nestačí že sem smáčenej od hlavy až k patě a teď ti tu musím ješte hrát vodníka jo? Že se teda fakt nestydííš…" se smíchem se na ní vrhnul a začal ji lochtat.
"neee Nicku proboha prosíím…uííí to lochtáááááá nechte měě..pane vodnííík….aaaa…" se smíchem se mu snažila mezi věcmi odkroutit pryč.
"no ty si prostě užasná…" uchechtl se jak mu ani moc nedošlo co z něho vypadlo a přestal ji na chvili lochtat a Julie na něj tak s usměvem koukla a sedla si do polosedu.
"já……nechceš tady zustat přes noc? ….že bychom si dali trochu vína…a ty by sis pak vzal nějaky velky tričko…aby si tu nebyl v mokrým…a oslavili nový zvířátka?" zamumlala sice uvědoměle ale zároveň přece jenom drobně nejistě a koukala na něj.
"tak tvoje triko? To vypadá …. Že si mě chceš snad i pustit…teda placam kraviny..do kuchyně, pustíš mě do kuchyně? Udělam nám k tomu těstoviny který si ješte v životě nejedla!" vyhrkl rychle jak se přistihl že má v hlavě jiný myšlenky než na cestu domů.
"hlásim se jako pomocná ruka…"ozvala se smíchem a natáhla k němu ruce. Nick si ji tak chvili skepticky prohlížel ale pak se rozesmál že ji jako pomocníka bere a pomohl ji na nohy….

|16|
"mmm slyšela si někdy o tom že by se ten parmazán měl dávat až nakonec?" prohlížel si ji, poaždé když se Julie snažila parmazán propašovat do těstovin.
"my je neděláme plněný?" zněla pokaždé zvědavá odpověd.
"ne neděláme…" usmál se i tentokrát a rozprostil těstoviny po zapekací míse.
"zákeřné…a proč se to teda jmenuje těstoviny s parmazánem?" zaculila se když si vyhupsla na linku a vesele mávala nohama.

"protože…." Nadechl se že ji to vysvětlí ale když se na její úsměv podíval a z rádia hrála jeho písnička I Wanna Touch You , rozesmál se a zakroutil hlavou že vlastně neví a natáhl k ní misku těstovin. Julie na něj se smíchem koukala a hned ty těstoviny zalila omáčkou a seskočila dolu a s otočkou je šoupla do trouby a koukla na hodinky a tázavě naznačila že čtvrt hodinky a Nick s úsměvem přikývl a natáhl k ní ruku. Julie se smíchem zaklonila hlavu, chytla se ho a tak trochu jako baletka se k němu přitočila zádama a svudně se po něm zasvíjela až do pokrčení kolen a koukla na něj přes rameno. Nick ji nadšeně ješte protočil a začli tancovat spolu ruzný prvky z tanga, čači či samby v rychlejším podání.
"tančíš naprosto užasně…" poklonil se ji když radio jeho písničku utlo a pustilo od atomic kitten taneční pecku right now.
"to se ti zdá…jenom si doma ráda zatrsám když mě nikdo nevidí…na diskotéky vubec nechodim..vlastně..byla sem za celej život asi jenom na dvou…z toho ta druhá se mi trochu i vymstila i …" nepřestávala se smát i přesto že nevěděla jak tu větu dokončit a poskakovala si u linky na pár kroků co měla z MTV okoukaný a snažila se přitom krájet nějakou zeleninu jako ozdobu.
"i?" hned nálehal jak chtěl vedět jak ta věta měla končit a s usměvem tu zeleninu rovnal na talířky.
"neměl by ses podívat na ty těstoviny jestli se nepřipálili?" pozvedla obočí a podívala se na něj letmo.
"proč to nechceš doříct?" zeptal se užasle a pozoroval ji.
"a proč si na večeři pozval i dřez?" zeptala se s trochu žárlivým tónem.
"koho??!" zarazil se že nikoho nezval a pak se podíval co dělají jeho ruce.
"k sakruuu…" zaúpěl a začal lovit nakrajený rajčata mezi nadobím.
Julie se pro sebe usmála a dokrájela poslední kousky.
"protože…není to ani podstatný…" pousmala se po chvili a radši ty těstoviny vyndala.
"já..jsem nepodstatnej?" zeptal se po chvili tonem bez významu.
"co?co to povídáš?! …ty nejsi nepodstatnej! Vubec ne…"vyhrkla překvapeně že to asi špatně vyznělo.
"co bych dala za to aby každej kluk co sem měla ráda byl tak jako ty…"rozmáchla se rukama jak to všechno chtěla urovnat a Nick na ni s rukou opřenou o linku tázavě koukal.
"jako já?"
"jo jako ty! Milej, pozornej ňouma, s kterým se není čas nudit ….ani to s nim nejde se nudit…a se strašně kouzelným usměvem…" dostala ze sebe po chvili a koukala na něj.
Nick si to trochu v duchu celý znova promítal a zamyšleně u toho koukal do stropu a pousmál se až se musel podívat do země, jak nechtěl se hned prozradit.
"vlastně…měl bych ti něco říct…vlastně už ti to musím říct…pokaždý když tě vidim…tak se tak hrozně doháje …." Zavrčel když mu na celou kuchyň začal vyřvávat telefon a Julie která na něj mlčky hleděla jak doufala že ji řekne něco hezkýho trochu naštvaně ucukla pohledem k nadobí a radši ho šla mejt.
"Carter…" zavrčel do telefonu a pohledem se zabodl do Juliinych zad, jak byl naštvanej že ztratil možnost ji všechno říct.
"teda Nickouši jako podivej se na hodinky a řekni mi kolik je hodin!" ozval se káravě Brian a Nick s povzdechem zvedl ruku a podival se na hodinky který ukazovali jednu v noci.
"nevim, někde sem je ztratil…" zamumlal a opřel se o stul.
"dej mi ho…Nickuuu jak to šlape?? Nemáš nějaký problémy? Že bych klidně zaskočil…" sebral mu telefon AJ.
"ne, nepotřebuju záskok, potřebuju jenom….čas…" zavrčel a telefon do ruky si vzal Howie.
"ty Nicku?…hezky se bav…" usmál se jak mu neměl co vyčítat a dal telefon Kevovi.
"tos nemohl napsat kde si? Už sme se báli že tě ta myš převezla a sežrala tě!" ozval se taťkovsky a Nick zabručel.
"kluci je mi šestadvacet…myslite že se ve velkoměstě ztratim??" vyhrkl zklamaně a protočil oči.
/hudební doprovod:D Nick Carter -Do I Have Cry For You Instrumental verze/
¨"ve městě ne…..ale v nečem jiném…" odvětil starostlivým tónem a Nick chvii poslouchal než promluvil.
"v tomhle jsem se ztratil už dávno…." Povzdechl si jak pozoroval Julii, která připravovala těstoviny v míse a položil to.
"já se moc omlouvám…." Začal hned ze sebe sypat když ji zkusil jemně vzít za ramena a Julie se akorát otočila a dala mu do rukou pekáč zabalený v igelitový tašce.
"asi bys měl jít…kluci mají o tebe strach…..doufám že jim to bude chutnat..jsou výborný.."dostala ze sebe přes kamenou tvář a Nick na ní zíral jestli má vážně odejít.
"mm…asi jo…..ten…ples…." trochu zakoktal jak ho tim všim překvapila.
"jestli se ti na něj nebude chtít tak to pochopím…" přikývla jak si myslela že nepude.
" v pátek v sedm?" pozvedl tázavě obočí a Julie se drobně usmála a koukla do pekáče co držel v rukou.
"jo…v pátek sedm…"
"dobře…budu tam…..dobrou noc…."zamumlal a semkl rty a chvili na ní ješte koukal a pak ji polibil na dobrou noc na tvář a pomalu se ji pustil. Julie při doteku jeho rtů její kůže přivřela oči a přikývla že určitě bude mít dobrou noc a pomalu ho doprovodila beze slova ke dveřim.
Nick se na ni ješte v nich otočil ale nakonec se jenom pousmál a šel a Julie ty dveře rychle zavřela a sedla si na zem před rybičky.
Nick pomalu došel do auta a svalil se na sedačku a na chvili zavřel oči. V hlavě si přemítal všechny hezký chvile který s Julii do téhle doby zažil a trochu se pousmál, ale byl to smutný úsměv. Rozhodl se že ji to řekne stůj co stůj a rychle vylezl z auta, ale když při pohledu do jejího okna zjistil, že akorát zhasla, sklesle pootevřel pusu a trochu praštil pěstí do auta a radši jel domu.

Doma ho už kluci čekali u dveří s válečkama, plácajících do dlaní.
"co na mě tak zase vejráte?…tak sem byl venku trochu dýl..kliče mam tak nevim proč z toho děláte takovou vědu!" vyjel na ně hned vztekle když první pohled jen co otevřel dveře bylo na ně.Klukům padla brada a zírali co se s nim stalo, že je tak zlej.
"jen sme měli o ..tebe strach…." Vyhrkl ze sebe Brian trochu přepadle že v tom vážně nebylo myšlenýho nic špatnýho.
"fajn….tady máte těstoviny…k večeři svačince nebo snídani, to už je mi jedno jak si s nima naložíte.." vrazil to Howiemu do ruky kterej nadšeně zamrkal obočím.
"já si jdu lehnout…." Zamručel nakonec naštvaně, jak se s nima ani nechtěl pořádně bavit a prásknul dveřma od pokoje a padl na postel a zavrtal si polštář pod bradu a koukal do zdi.
"něco sme provedli?" vypískl AJ po chvili neveícně, že Nicka vůbec nepoznal.
"Asi sme volali nevhod…" pokrčil rameny Kev a koukl na všechny.
"asi mu zrovna opadl…" uchechtl se AJ a dostal pohlavek od Briana.
" nebo se snažil spíš vyžvejknout…vždyt víš jak mu to dlouho vždycky trvá…" koukl Brian na Keva, který pokrčil rameny že to tak asi mohlo být a pomalu se rozešli do pokojů, jen Howie do kuchyně.


"A JE TO ZA NÁÁMAAAA…TY JO…DOKÁŽEŠ TO POCHOPIT!! MÁME VEJŠKU!! UÁÁ TO JE NAPROSTO NĚCO UŽASNÝHOO!!" jásala Anne jak ji její africký původ dovoloval když většina složila uspěšně záverečné zkoušky a utíkali ze školy.
"jo já vím…posledních pár dní tady…" snažila se Julie pousmát.
"jak jako poslední? Pudem spolu ješte na jednu ne??" zasmála se radostně a objala ji kolem ramen.
"nevěděla sem jak ti to mám říct…po plese se vracim domů, do Anglie…" povzdechla si a sedla si s ní na nejbližší lavičku a Anne za ní klesla.
"cože děláš?" vyhrkla nechápavě, jak to nechtěla pochopit.
"vracim se tam odkud pocházim…Anne není to nic osobního! Vždycky sem to tak chtěla…vystudovat užasnou školu a vratit se domů..mam tam zajištěnou práci…o kterou sem moc stála…" snažila se ji vysvětlit a Anne zklamaně koukala do země.
"takže….tobě se tady nelibí?……byla si pro mě jako sestra…..to ani…ten Nick tě tu nedokáže udržet?" koukla na ni s trochu vyčítavým pohledem.
"Anneee…vždyt si pro mě jako sestra…si moje sestřička..moje bláznivá sestřička…ale …pojeď se mnou!! "vyhrkla hned nadšeně že by vlastně mohla ject s ní.
"a co Nick?" trvala si na svým a Julie si povzdechla.
"co Nick..Nick nic…nehodíme se k sobě…vypadalo to moc krásně že bychom mohli třeba bejt..spolu…ale on je někde jinde než já…on je hvězda a já co..bakalář přírodních věd…nevyrovnám se mu ani za mák…a kdyby o mě stál tak mi to řekne…nebo by to možná už i řekl jenže ty jeho kumpáni, ho hlídaj na každým rohu…nenechaj mu ani chvili…sou horší jak moje máma…" zamumlala a s povzdechem se rejpala nohou v zemi.
"áha…takže proto si byla tak přepadlá poslední dny…" pochopila Anne a pohladila ji po zadech.
"každopádně..já s tebou nemužu…taky se vracim domu…" trochu se pousmála a Julie na ni s otevřenou pusou koukala.
"ty seš teda!!!!! A já měla kvuli tobě výčitkyy" začla se smát a plácla ji přes rameno natož se Anne rozesmála taky.
"tak jdem…dáme si bazén a pak pomalu balit a ….připravovat se na párty rokuuu…" začla ji Julie tahat za ruce na nohy a Anne se pobaveně zvedla a užasle na ní koukala že ona se snad i teší.

"Hele koukej se vzpamatovat nebo to mužete zabalit!!" ozval se vztekle manažer BSB když Nick zase tupě seděl u okna a koukal z něj.
"jen ho nech…psychicky se připravuje na zítřejší ples….nejspíš má posledí možnost okouzlit svoji vysněnou…"pousmal se Brian.
"to víte že vy tam máte zítra vystupovat …že jo??" koukal na ně hned podezřele že si to snad pamatujou.
"faaaaaaaaaakt??!!" ozval se nadšeně AJ že bude mít docela velkej výběr.
"maj tam švédský stoly.." dodal tak s potulným usměvem.
"faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakt??!!" zpozorněl hned Howie a kluci se až na Nicka začli smát.
"No ..tak se dohodněte co tam chcete hrát a rano mi to řekněte…zatím čus" mavnul jim a kluci mu s "bus autobus" zamávali a hned se začli dohadovat co by tam asi měli zazpívat až se u toho začli mlátit chlebíčkama a všim možným co měli při ruce jak se nemohli dohodnout.
"helpless" zamumlal Nick po dlouhý chvili a kluci na něj ztuhle koukli jestli on fakt promluvil.
"hepless?" zeptal se Kev jestli to slyšel dobře.
"jo…."zamumlal a vzal pár papírů na kterých to měl napsaný, rozdal jim to a odloudal se do pokoje.
"ten je na tom ale hrozně špatně co? Že nevim co to mlel.." koukal za ním Alík a Brian pak se svým papírem zamával aby se na to podíval a Alík pak chápavě vyjekl když pochopil co na tom papíře je.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama