Two Sides to Every Story | | part II

28. února 2014 v 21:48 | Brige
|03|
Nickovo slastné mručení se během noci převinulo do kocovinového mručení a chrápaní. Jeho dlaň nezadržitelně zkoumavě putovala po těle jenž spalo vedle něho. Její varovné zamručení donutilo jeho dlaň vztáhnout zpět. Přesto se obě těla od sebe neodtiskli. Každý z nich se cítil, přes tělesné i duševní nezahojené rány, i příjemně.Julie se mu jemně tiskla tváří k rameni a i přes alkoholové výpary z jeho úst vnímala tu jemnou pánskou vůni. Ani jeden z nich to nedokázal však nedokázal ten divný pocit popsat.

Nick ji později pohladil po vlasech a Julii později zareagoval pud vlastní sebezáchovy a za nelidského chrápání se raději potichu sunula se zavřenýma očima z postele,bála se uvidět cokoliv. Tvrdě dopadla na zem a s přivřenýma očima se ohmatala a když zjisila že má vše na sobě trochu vydešeně se plazila ke dveřím ve kterých viděla záchranu. S úlevou že nebylo zamčeno rychle se za ně dostala a opřela se o ně. Teprve ji došlo že sem tam ani necítila špatně až nad tim zavrtěla hlavou a rozhlídla se po delší chodbě vedoucí do dřeva komponované kuchyně. Nejistě se tam vydala a uvědomovala si že to co se jí včera zdálo byl asi jenom sen. Cestu ji lemovalo několik pokojů a Julie potichu nakoukla do kuchyně. Ulevilo se ji když tam nikdo nebyl ale zároveň ji děsilo jak všechno čistě vypadá. Nakonec si pomyslela že je asi u slušných lidí nad čímž se pousmála a na lednici si všimla papírku tak pod seznam Howova nákupu pro Keva "uherák, sálám….šunku, čajíček, a vem mi deli" ješte napsala že se velice omlouvá jestli způsobila nějaké nepříjemnosti a že zaplatí veškeré náklady, připsala svoje telefonní číslo aby se ji kdyžtak ozvali, popadla svoji vyčištěnou bundu a potichu utekla ven do zimy. Trvalo ji dlouho než se zorientovala a zeptala lidí na cestu ke kolejím.

"Panejo..já měl v noci sen…" začal Nick s mručením když se doploužil do kuchyně.
"My taky Nicku, myy taky…" přitakal Brian a Nick se nad tim zarazil jak se Brianovi podařilo dostat do jeho snu.
" a teď nám vysvětli….cos tý chudince udělal …" začal taťkovsky Kevin se založenýma rukama na prsou a Nick na ně trochu vyjeveně zíral a snažil se vzpomínat.
"sežral ji…" uchechtl se How a šel pokračovat ve psaní seznamu na nákup.
"kluci? …vy ste pili? " zeptal se Nick celkem zaraženě ale tím stylem aby je přesvědčil že jim to odpouští , jen aby mu to vysvětlili.
"Jak se má tvuj monokl? " zeptal se Alex celkem pošklebečně.
"Oo má se dobře, večer ho beru do klubu a pak chcem zajít na jídlo…" zamručel okamžitě než se zaraženě šel podívat do zrcadla.
"To víš Nicku…včera sme se porvali s bezdomovcema a tys náám ooohromně pomohl…"houkl za nim Brian a spokojeně se pustil do máslovýho croissantu a Kevin Brianovi automaticky zacpal uši když se po domě začal ozývat Nickův jekot.
"Hele 72 3 69 1 99 9 ? co je to za jídlo?" zeptal se po chvili Howie zaraženě když si odříkával svůj seznam.
"To je číslo …"koukl na něj Kev
"chmm…a jak chutná?" odvětil hned mlsně a se svrašteným čelem po chvili na ten lísteček se zase podíval jak mu to došlo.
"Ty si případ pro Akta X…." Pozvedchl si Alex a snažil se potlačit smích když Nick přišel najednou celej svešenej a napil se kafe.
"ale čopak milááčkuu…" pohladil ho Brian s usměvem po rameni.
"Já ani nevim….v noci se mi zdál tak hezkej sen…víš takový to že si našel spřízněnou duši z který cítíš že stojí při tobě…ne jako Paris…" zamumlal a podepřel si hlavu bradou a opřel loktem o stůl.
Brian se významně podival na Keva a všichni čtyři si hned zvědavě přitáhli židli a napjatě koukali co ješte řekne.
"No a jak vypadala? Co měla na sobě? Mluvil si s ní? A co jedla??!" začlo se ozývat najednou a při poslední otázce se všichni podívali na Howa kterej se omluvně zaculil že je prostě zvědavej. Nick k nim zvedl oči a všechny si prohlídl a zhluboka si povzdechl.
"nemluvil, nejedla, tuctová holka z klubu….spali sme spolu…" začal jim říkat co se mu zdálo.
"Teda chlape..ty seš ale rychloň…." Uchechtl se Alík a raději sklapnul když viděl Nickuv zlý pohled.
"Nespal sem s ní tak jako tak ale tak jako tak…prostě tak …víš tak jak to myslim že jo..no…to je jedno…" začal se do toho motat jak to chěl vysvětlit a radši se napil kafe.
"Myslím že je na čase ti řict pravdu…"nadechl se Brian s usměvem.
"Co…že Howie je manželkou pana ledničky?" koukl na howa a pak zase na Briana kterej se kačersky usmál.
"Kdepak..maminka ti jenom chce říct že si se fčeeera tak zlil….ašli sme domu a potkali sme takový ufouny co měli ve spárách draka ze kterýho pak vyskočila princezna…akorat se tě asi tak lekla že utekla…a že si nejspíš tedka do té své neznámé totálně zabouchnul" uchechtl se Brian i když měl v koutku duše trochu strach aby ta holka byla v pořádku.
"Koho sem zbouchnul??" koukl na něj Nick vyjeveně jak ho moc nevnímal a Brian se začal smát.
"Já jdu nakoupit..nebo How ztratí hlady barvu…" usmal se Kev, popadl lísteček a poplácal svého kamaráda po rameni aby se už kvuli tomu netrápil.
"Jdi…kup hodně kafe…." Usmál se Nick za nim a zvedl se. "Jdu si ješte na chvli lehnout….šíleně mě třeští hlava…"
"Ještě aby ne…" ušklibl se Alex a jen tak tak se vyhnul letící palačince.
"Heeej tý bylo škodaaa…"ozval se Howie a radši spěšně zasedl ke stolu když viděl Brianuv pohled že ze země se nepapá.
Nick si zalezl do svýho pokoje a přitáhnul si k sobě ovladač od playstationa a rozplacl se na posteli. Chvili znuděně koukal do stropu s ovladačem v ruce až se s mručením a zavřenýma očima převalil na bok a mručel. Chvili potom otevřel oči a zaostřil na polštář vedle sebe. Odložil ovladač a s polštářem v ruce se převalil na zada a zkoumal přilepenej vlas. Byl hnědý, což mu nesedělo ani na jednoho z kluků. Nejistě k tomu polštáři přičichl a snažil se rozpoznat vůně. Jediné co vyzkoumal je že ta jemně květinová vůně bude asi patřit tý holce. Dal ho zase zpátky a radši začal hrát.

Kevin bloumal obchodem a dával do košiku vše co si Howie přál ke svačině a pozastavil se nad vzkazem až se i pousmál jak ho napadl plán. Ihned vzal telefon a sveřil se Brianovi který bez váhání souhlasil ale že si ji nejdřív proklepnou. Kevin nic nenamítal a tak po skončení hovoru s Brianem si hned namačkal číslo na Julii a začal ji volat.

"Kdes proboha byla?? Ani neviš jakej sem měla strach!!" vyletěla celkem bledší Anne.
"tomu neuvěříš…já ani sama nevim…." Klesla na postel znaveně a koukla do stropu.
"Bože ty vypadáš….," posteskla si Anne a ješte ji ty rány přetřela gelem ale uznala že o ni bylo i celkem dobře postaráno.
"Tebe tak někam pustit…" pousmála se nakonec pobaveně a Julie zamručela a zahrabala se do peřin.
"No dobře..tak si odpočin..ja mam rande…"uchechtla se, dala ji pusu na čelo a odcupitala a Julie ji mavla jednou rukou.

Po delší chvili ji probudilo zvonění a Julie trochu vydešeně vyletěla do sedu. Popadla telefon a se srdcem v krku koukala na neznámé číslo. Odhodlaal se to vzít.
"Prosím??" zeptala se nejistě.
"Dobrý den…..s kým mam tu čest?" zahřímal Kevin a Julie celkem strachy zavřela oči
"J j Julie Whiteová,….a v vy?" trochu zakoktala
"Teší mě…Scott Richardson….nechala ste si u nas nějakou legitku…" usmál se hned mile když vycítil jeji strach v hlase.
"Vážně?? Ani o tom nevím….a mohla mohla bych si ji někdy vyzvednout?" celkem si vyjeveně koukala na kabelku.
"Určitě" usmal se Kev hned radostně že mu to vyšlo a nadiktoval ji adresu kam má přijít.
Julie neveřícně poté koukala na svůj mobil jak tomu nemohla veřit a zase ulehla s myšlenkama pro a proti a vymýšlela důvody proč tam nejít.

|04|
Uběhlo pár dní do zmiňované schůzky a další důvody od ucpaného záchodu až po špatnou dostupnost MHD už Julie nevymyslela. Ve škole byla jak na trní až málem pokazila zkoušku. Den s velkým d se přiblížil. Julii si do parády vzala Anne. Nakonec se přeci jenom odvážila se na sebe podívat do zrcadla zatímco ji Anne malovala. Skoro se ani nepoznala a probral ji až chladný vzduch typického amerického pozdního odpoledne. V úzkých džínách a ležérním zeleném tílku se procházela ulicema a prohlížela si různé výlohy.
Až narazila na kavárničku kterou ji Kev do telefonu popsal. Byla to malá a spoře osvětlená kavárnička s několika stoly a barem a podle pokynů si sedla do nejzazšího rohu a rozhlížela se po ne moc zalidněné místnosti. Spoustu lidí se věnovalo svým zákuskům a popíjeli kafe a mezi pravidelný rituál patřilo i čtení novin. Jenom ti dva chlapy, oblečený do černýho, se stejně černýma brýlema se dívali jejím směrem. Julii trochu zatrnulo, malinko odvrátila tvář ale stále je pozorovala. Jeden k ní seděl sice zády ale vůbec mu to nebránilo v tom se na ní ohlížet. Byl takové vzrostlé postavy, s tmavými vlasy, s ostře řezanými rysy a knírkem. Ten druhý byl spíše takový zámotek ale rysy měl podobné tomu vetšímu, tudíž Julie usoudila že nejspíš budou příbuzný, ale s namalovaným knírkem vypadal jako mafián z Ruska. Julie se raději donutila od nich odvratit hlavu jak ji trnulo v zádech. Ten menší dopil svoji skleničku vody a drcnul do toho vetšího. Oba se zvedli a rázně šli k Julii. Ta hned sklonila hlavu a snažila se dělat že tam není , mnula si spocené ruce a pokukovala po nich. S otevřenou pusou na ně koukla až když ji zastoupili výhled.
"Dobrý den, jsem Freddie Mercury" zahřímal Kev přičemž se profesionálně rozhlížel po okolí a v kapse hledal vizitku.
"A já jsem jeho pudlík mufík Tinky Dinky" dodal ten druhý menší - Brian odvážně a zároveň tvrďácky a hned ji nacpal svoji vizitku s obrázkem medvěda až se Kev na něj podíval .
"No…proč sme tady….neseme Vám tu legitku…"zamumlal Kev a oba si schodně sedli naproti ní a Julie zavřela pusu. Začla si je prohlížet. Měla pocit že už je někde viděla.
"Myslím že je v shocku" zamumlal Brian směrem ke Kevovi a Kev uznale přikyvoval.
"K.S. Richardson" přiklonil se k ní Kev a Brian se hned opičil " B-rok" usmál se vesele jako kačer.
"BACKSTREET BOYS?!" vyjekla Julie vyjeveně a zírala na ně.
"Kdee?!" vyjekl Kev vyjeveně a Brian se rychle začal rozhližet kdo je všechno slyšel.
"Pššššt" zapštil ji Kev.
"Není blbáá.." uchechtl se Brian "ted bych byl radši kdyby blbá byla" zamumlal Kev
"Lanza…" zamumlala Julie otráveně jak tuhle prupovídku "Lanza , aby blbá blbá byla" znala už ze školy.
"Celá Nickouš.." uchechtl se nad tim Kev potichu a drcnul do Briana kterej byl zase přetočenej k vedlejšímu stolu kde na ně zírala jedna holčička.
"Hele, víš že se cizí hovory neposlouchaj? …Hele Hanna Montana!!!" ukázal kamsi ven na což holčička vyjeveně koukla ven a s jekotem se tam letěla podívat a Brian se potešeně zase otočil zpátky jak se zbavil svědka.
"Nenapravitelnej…." Uchechtl se Kev a podal Julii obálku

|05|
Na Ameriku byli ulice klidné a zářivě osvětlené. Nick na cestu ve svém autě pustil rádio aby zase nevysypal ze sebe nějakou pitominu a kdykoliv ve volné vteřině se podíval na Jul jestli se třeba nenudí nebo něco takového. Julie zaujatě koukala po kráse města a když ucítila na sobě jeden z jeho delších pohledů stydlivě se pousmála. Nick jeji úsměv opětoval a zarytě zase koukal na cestu aby něco nepokazil.
"Budu muset zaparkovat tady…už to není daleko ale asi bych nezaparkoval.." omluvně se na ní podíval a Julie pokrčila rameny že k tomu nemá výhrady a pomalu vystoupila z auta a Nick se několikrát zhluboka nadechl a taky vystoupil, zamknul auto a s usměvem ji došel. Julie se na něj trochu ohližela přes rameno a pozapomínala na cestu jak cítila divné chvění. Hned jak ji došel zavedl ji do lítacích dveří a Julii zaujal zářivě svítící nápis nad dveřmi.
"Burger King?" zeptala se překvapeně jestli jsou vážně tam a Nick se ve dveřích pozastavil a šel se přesvědčit jestli je to fakt Burger King a hned odhrnul zhrozeně spodní ret
"Omlouvám se…síla zvyku…" hekl a koukl na ní koutkem oka a Julie se rozesmála.
"nevadí…klidně sem můžem zajít…" mrkla že vážně žádnou dietu nedrží a Nick se pousmál a vzal ji za ruku.
"žádný takový…slibil sem něco jinýho…" sám se divil kde se v něm najednou vzalo tolik kuráže a vedl ji do restaurace naproti Kingu. Julie se mile pousmála a jak cupitala za nim všimla si že má na zápěstí tetování a víc už toho o něm nezjistila protože ji trochu oslepilo světlo tmavě obložené restaurace , vymalované do příjemné fialové barvy s černými ornamenty a tmavými kulatými stolky se stylovými lampičkami a jemné usazení do měkkých poddušek světle fialový barvy.
"Je tu krásně…" usmála se překvapeně když si všechno zkoukla a Nick se s usměvem posadil naproti ní.
"taky si myslím….jsem tu celkem často…." Zaradoval se že se tam libi taky někomu jinýmu.
"před nebo po Burger Kingu?" koukla na něj zvědavě ale hned se usmála aby to nebral zle.
" mmmmm …oboje…." Mrkl a začal se smát a podal Julii lístek ať si vybere co chce a Julie se smíchem i ve očích se rozhližela po stránkách a Nick si ten jídelní listek postavil a za nim si tajně vytáhl mobil a psal rychle smsku. Jen co ji odeslal se na druhy straně restaurace ozvalo potiché zakletí a zvuk přicházející zprávy.
"ty sis nevypnul zvuuk? " vyjekl potichu Howie v kudrnaté blondaté paruce.
"no coo…to sem mohl čekat že mi něco napíše??" zamumlal Brian a Kev je všechny uklidnil že si ti dva ničeho nevšimli.
"strašně mě svěděj nohy…" zamručel Alex a škrábal si nohy jak ho opravdu svěděly.
"Bře ti tak…sem ti říkal at nebereš kevovi žiletku ale ať si vezmeš moje voskový pásky…" ušklibl se Howie a srovnal alikovi dlouhou blonďatou paruku.
"a uprav si prsa…utíkaj ti na pupek.." pípl Brian vesele a urovnal si kudrlinky.
"tobě se to řekne …na tebe tenhle hroznej hadr nezbyl…Slípímu to alespon sluší" zamumlal uraženě Alex a na důkaz zatahal za svůj světlý rolák a podíval se na Howa ve slušivých růžových šatičkách.
"Jen si stěžujte.." zamumlal potichu Kev kterýmu na hlavě trčelo číro. Kluci seděli napříč restaurací od Nicka v ruzných hadrech, jenom Howa a Alexe převlíkli za holky aby to nebylo tak napadný.
"a co že to psal?" zajímal se Alex jak se tešil domu a nespustil vražedný oči z Nicka jak tam seděl jak trubka a nic neříkal, stejně tak Julie.
"že prej nám děkuje…ale že nás asi zabije…." Uchechtl se Brian a začal se nenápadně na ně ohlížet.
Nick ani Julie dlouho nevěděli kde pořádně začít tak po sobě pokukovali až se Julie pousmala jak to bylo vtipný a navrhla téma k probíraní film. Nickovi se trochu uvolnil knedlik v krku a ani si neuvědomil jak rychle přešli ze živé debaty o filmu až ke hrám a zjištovali na sobě skoro stejné záliby. Nepřestali štebetat ani když jim přinesli jídlo a pití a hůlkama se snažili nabrat nudle tak měli o zábavu a smích na dlouho postaráno jak byli oba trochu nervozní. Zato kluci se snažili neuzívat. Nakonec kdosi z nich vytáhl karty a tak si alespon dali partičku dokud je nepřišel oslovit vedoucí restaurace že tam se prostě karty nehrajou.
"jak nehrajou…hele …rušíte jo…my sme velevážený hosti z Ruska hošánku..nechtěj abychom udělali basta pudli …" rozvalil se Brian veleváženě na židli, nasadil ruský přízvuk a ukázal dlaní po stole na své velevážené rodině.
"mmm..pardon…omlouvam se…" polknul čísník a raději se vzdálil a Brian se spokojeně uchechtnul a vrátil se ke hře.
"hele hele už je to zajimavý…teď na ní vybalí tu svoji techniku…sladce se usměje…podívá se ji hluboko do očí ….a jen tak si ji jemně přidrží za ruku a palcem ji sjede po hřbetu dlaně…." Div Alex natešeně nenadskočil když tu dvojku pozoroval a popisoval to přesně tak jak to Nick právě dělal.
"ehm…" odkašlal si Howie a Alex se podíval co to drží v ruce a pak to rychle pustil když zjistil že se do toho moc vžil a prožíval s rukou Howa.
Julie si s usměvem podepřela bradu a se sklopenou hlavou a usměvem Nickovu ruku pozorovala a usmívala se a Nick si v duchu gratuloval že to tentokrát nezkazil a zase ji jemně pustil i když se mu nějak nechtělo.
"jeežiš to je hňup…" zaúpěli kluci když Nick při samém manévru stáhnutí ruky vylil na Julii skleničku vína a plácali se do čel.
" uh ..já já já se omlouvám já nechtěl ..opravdu…" vyletěl vyjeveně se všema možnýma ubrouskama který si drze vzal i z vedlejšího stolu a začal ji otírat.
"To je dobrý nic se neděje….stejně už budu muset….mám zítra přednášky …" začla se trochu smát i když ji bylo trochu do breku jak se to hezky vyvíjelo a vstala.
" já já já ….jsem Nick…." Trochu si pozvedchl a nabídl ruku k potřesu.
"Julie…teší mě…"usmála se mile , navlíkla si bundu, pohladila ho po rameni že se opravdu nic neděje a vyběhla ven. Nick za ní chvili koukal , rychle popadl bundu že za ní poběží ale nakonec se zastavil před dveřmi a svěsil ramena. Kluci na něj chvili tak koukali až vybuchli v smích.
" já já já Nick…ty? " ozval se Alex pisklavým hláskem a popadl Howovu ruku.
"Já sů ÍTÍ" ozval se How a naznažil mlasknutí na přivitací polibek a Brian umíral smíchy.
Nick se trochu zarazil a podíval se jejich směrem a naštvaně přimhouřil oči a bojovně vystrčil bradu a kluci když ho zpozorovali hned ztichli a otočili se ke stolu že tam nejsou a přidržovali si rudé olbličeje od smíchu.Nick ješte jednou smutně koukl ven a šel si k nim sednout.
Julie docela ulici pospíchala než byla dostatečně daleko a na chvili se zastavila aby popadla dech a začla se smát a zabalená do bundy pak pokračovala v cestě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama