Troublemaker část II

27. února 2014 v 22:18 | Brige
|05| Aha


Howie nejistě postával před kavárnou, kde měli domluvený sraz. Poklepával si nohou o zem a sledoval každý posun vteřinový ručičky. Pak se s vyjeknutím plácnul do čela a letěl do vedlejšího květinářství pro pár růží. Pak se spokojeně vracel na místo určení a posadil se na zídku. Prohlížel si všechny příchozí a odchozí, příjíždějící, projíždějící i odjíždějící a vytáhl zase svoje hodinky a sledoval vteřinový ručičky. S hrůzou zjistil, že se Dana neukázala už více jak půl hodiny.
"Chjo….ty si takoveej hlupák…..sis myslel že jako s tebou někam půjde?" zamručel si pro sebe a pak se podíval na telefon. Blikala mu tam sms zpráva.
"aha…jeeej..chudáák…." řekl posmutněle, když si přečetl smsku od Dany, že se omlouvá, ale že nemůže dorazit, protože ji asi skolila chřipka nebo něco takovýho.
Posmutně koukl na kytku, napsal na ní vzkaz a nechal ji doručit na její adresu.

|06| Ty jeden…

"takže..ležet….a tohle třikrát denně po dvou tabletách." Lil nechala Nickovi na stole pár prášků, jak mu byla vyzvednout léky na recept. Nick něco zamručel a zachumlal se pod peřinu, že tam není.
"Ahoj…" usmála se mile na Howa, který sklíčeně přišel domu a přešla do kuchyně vařit čaj.
"hoj…hele…nevíš co .." začal Howie ze sebe sypat a sedl si ke stolu.
"Jop, Danu sem donutila se vrátit do postele…prskala a smrkala celou noc, asi by z toho "rande" nic nebylo…." Usmála se mile a postavila před něj skleničku s rozpustným vitamínem.
"no na mě nekoukej,raději to vypij.." pokynula hlavou, že to zas tak jedovatý není a vypila svoje.
"já bych tomu "rande" neříkal….spíš…schůzka…." koktal ze sebe Howie a po očku sledoval, jak se na to Lil tváří.
"jo jo jo a já jsem Dalai Lama…" uchichtla se pro sebe a dopila pití až do dna.
"to jsem nevěděl, že jsi lama…" otočil se na ní Howie překvapeně.
"hahahaha..děsně vtipný Doroughu…už chápu proč ty a Carter žijete spolu…když je jeden mimo hru, druhej ho krásně nahradí…" zaprskala si pro sebe, ačkoliv to Howie slyšel a začal se tomu chechtat.
"pff…no dovol…" zavrtěl Howie hlavou a strčil svoji bagrolžíci do zmrzliny.
"dovolím, klidně milionkrát…..ty hele..měl bys zítra chvíli čas? Já si potřebuju něco zařídit a někdo musí vařit Daně čaj…" koukla nervózně na čas na svých hodinkách a Howie div nevyprskl zmrzlinu z pusy přes celý stůl.
"jestli nemáš čas, tak já si to hold nějak zařídim ještě jinak…" povzdechla si, posbírala odpadky do pytle a šla ke dveřím.
"nenenenene" vyhrkl a lehce se postavil a pak zase rychle padnul na zadek, přesto Lil na něj koukala vyjeveně, že tak rychle vyskočil.
"tím..sem chtěl říct….mmm…jo, že trochu času bych si našel…" přikyvoval důležitě hlavou, jako kdyby měl zítřek natřískaný záznamy v kalendáři.
"fajn…takže….zítra v jedenáct…" zamávala vesele a utekla i s pytlem plného odpadků, které cestou vyhodila do koše.

|07| Babysitting

"ťuk ťuk…." Zaklepal Howie s usměvěm a pugétem růží na dřevěné futro a opatrně nakoukl do pokoje.
"ať seš kdo seš ty sketo , táhni..já spim…." Zavrčela Dana a strčila v rozespalém stavu hlavu pod polštář.
"Promiň, promiň…" zakuckal se Howie a raději se začal pakovat ze dveří.
"jeech Howe??" zachraptěla překvapeně a vystrčila hlavu z pod polštáře.
"mm Ahoj.." usmál se a nakoukl znovu do dveří a pak raději natáhl před sebe ten puget růží, kdyby po něm chtěla něco házet.
"promiň, netušila jsem kdo to je, myslela jsem, že je to Lil a zase její bylinkový vražedný směsi …" zachraptěla a raději se posadila a zabalila záda do deky a důrazně zakašlala, aby bylo vidět, že je opravdu nemocná.
"ne, ta někam šla, tak mě sem poslala, abych ti kdyžtak uvařil čaj, nebo tak něco…" zasalutoval a praštil se tak pugétem do hlavy.
"joo určitě šla sehnat nějaký chlupy z bradavic nebo ropuší oči do těch jejích zaručených lečivých blivajzů…" zakabonila se a zakašlala.
"ehm….jo…mm tohle jsem ti přinesl….aby ti bylo líp…" sladce se začal usmívat a hnal se k ní s tou kytkou a strčil je do vázy k liliím.
"děkuju…jsou nádherný.." usmívala se, zatímco si nos utírala do kapesníku.
"kde jsi prosím tě tohle všechno chytla?" podrbal se na hlavě, že vypadá jak veverka po posledním tažení ořechů na Mount Everest.
"no od toho Vašeho pitomce, když na mě prsknul v kině..doufám, že se ten blbec smaží ve svý vlastní štávě…" bručela si Dana pod nos a How ji v tu ránu načechrával polštář a kontroloval stav tekutin v hrníčku.
"není ti tu nějak smutno?" zeptal se zvědavě a hned u té příležitosti pustil hudební televizi a šel najít kuchyň. Zjistil, kde mají koupelnu, kde je balkon s výhledem na moře, zjistil i kde má pokoj Lil a rozhodně že mají pěkně nabouchanou spíž, ale kuchyň nemohl najít…Až ho pak napadlo, to vzít z druhé strany a prošel obývákem do jídelny a malé, zapadlé ale útulné bílé kuchyně. Přišel na to, jak uvařit čaj v kávovaru (díky návodu pro blondýny přilepeném na přístroji) a hnal se za Danou zpátky do ložnice. Než tam došel, zjistil, že schody vedoucí dolů neznamenají vždy spodní patro nebo sklep. Písek z bot si vysypal na schodech a v duchu se rozhodl, že to svede na psa a rychle bloumal k Daně.
"tady je……..aha…." svraštil čelo, jakmile vešel do pokoje a zjistil, že Dana usnula. Položil tedy čaj na stole a rozhlídl se, kam by se mohl složit on. Nenašel ani jedno křeslo a parapet neunesl jeho váhu. Jeho slítnutí na zem naštěstí Danu neprobralo. V duchu si pogratuloval a vyzkoušel pytel, který viděl u dveří. Nebyl to však pytel na sezení, jak se domníval, ale pytel se starým oblečením. Svezl se po něm rychle na zem a dopadl na zadek. S povzdechem se rozhlídl, co by ještě mohl vyzkoušet. Když nenašel nic odpovídající tvaru jeho pozadí, šel opatrně vyzkoušet postel, jestli je unese oba. Zapřel se o něj rukama a trochu zapéroval. Za Danina mručení uznal, že je to dostatečný prostor a opatrně se vedle ní natěsnal a ležel nehnutě jako svíčka. Bedlivě pozoroval bílý strop s lehkým náznakem ornamentů a sem tam sjel pohledem na Danu, jestli ještě žije. Dana se trochu ve spánku vrtěla, až se ji s mručením podařilo docestovat až k němu. Howie zbystřil a raději se kousek odsunul, ale jakmile narazil ramenem do nočního stolku, zkoprněl.
"Tak…a teď mě zastřelí…" pomyslel si v duchu, že je v pasti ale Dana se převalila na jeho hruď hlavou a v tu ránu spala dál. Howie si oddychl a pohladil ji po ruce a pak rychle rukou vystřelil nad svojí hlavu a nadával si, co to dělá. Přesto pak ji ještě jednou pohladil a spočinul rukou na jejím zápěstí.

"Uhm…kolik je hodin??" zašeptala Dana o několik hodin později, když Howie relaxoval s překříženými kotníky, jednou rukou pod hlavou a druhou rukou kolem Dany. How skoro vyletěl z kůže, když Dana promluvila a nejistým hlasem prohlásil, že je něco okolo čtvrté hodiny.
"bezva…čas na prášky…..můžeš mi je prosím podat?" zvedla hlavu a otevřela oči.
"jistě.." usmál se How a vyndal ruku z poha hlavy a natáhl se pro ně. Dana překvapeně koukala, co dělá u něj na hrudi, že si nic nepamatuje, že by o tom věděla, přesto se mile usmála, jak jí to bylo víc než příjemný. How si jejího úsměvu všiml a opětoval jí ho.
"Teda, nevím nic o tom, že bych ti dovolila, vlézt mi do postele, příjde mi to trochu..rychlé…ale….I liike it…" pousmála se, když do sebe šoupla dva prášky a zapila je čajem, který jí Howie podal.
"to se ti zdá, já jsem se ptal a tys řekla jo a pak si usla.." uchechtl se a doufal, že to znělo pravdivě. Pak jemně zesílil televizi, aby ty písničky byli lépe slyšet. Zrovna totiž hráli oblíbenou Pure Shores od All Saints.
"ta je moc krásná…." Usmála se Dana mile, že je ráda, že to zesílil a drze se zase ulevebila na jeho hrudi. Byla příjemně měkká a hlavně hřála.
"hele…tobě buší srdce?!!" pšikla, otřela si noc a zvedla k němu oči.
"co? Ne …to se ti zdá…" vyhekal ze sebe a zavřel oči, aby rychle zklidnil jeho myšlenky, dech i tep. Aby se neprozradil.
"nezdáá ..hele tady…" zkousla si ret a nakreslila mu na hrudi na místě srdce, velký srdíčko.
"mm…tak asi jo.." přitakal jemně, že má pravdu.

"heh…nikdy sem si nevšimla, že máš tak čokoládový oči.." zašeptala překvapeně a překvapení se změnilo v úsměv.
"Protože si nikdy neměla takovou šanci se mi do nich pořádně podívat.." usmíval se a hladil ji lehce po ruce a cítil se u toho přímo skvěle.
Chvíli mlčeli a dívali se na sebe. Ale s úsměvy. Jako kdyby na tuhle chvíli čekali několik let. Nechali se unášet melodií pozadí a navzájem si četli v očích. Oba i potom shodně si potichu broukali "Im waiting for you , Im waiting for …" a pomalu k sobě skláněli svoje rty a slastně přivírali oči. Nemohli se dočkat splynutí, které si užili jenom kraťoučce, dokud se s nimi nezavlnila postel pod váhou třetí osoby.
"Nazdar děti, pšiiiiiiiiik….tak sem tu.." hlásil Nick hrdě a otřel si nos do mikiny a vrazil se mezi ně, jak How a Dana od sebe odskočili leknutím.
"Co tady dohá…..je děláš…." Vyjekl How naštvaně a koukal na Nicka, jak se přikryl peřinou a urovnal si polštář.
"Hele…sundal sis boty,??" zeptala se Dana uraženě a Nick na ní vrhnul pohled.
"a jóóoóoóó´" praštil se do čela a zase si sednul, ohrnul peřinu a začal se zouvat.
"zabim tě Cartere…" zasyčela Dana a lehla si a naštvaně koukala do stropu.
"no…Lil říkala, ať jdu ležet sem, ať nemusí jezdit na oba konce města…" usmíval se a rozhlížel se.
"fíha…máte to tady fakt pěkný……." Lebedil si Nick v posteli a pak se podíval na oba dva naštvané obličeje.
"já sem Vás v něčem vyrušil?" zeptal se Nick zvědavě a Howie si něco zabrumlal pod vousy a se založenýma rukama na hrudi koukal z okna.
"ooo tak to pardooon…tak já zase pudu…" začal se zvedat a Dana ho uzemnila zpátky do postele.
"no, už si tady zůstaň…" zavrčela a Nick zvedl ruce, že se vzdává a raději ležel.
"Dostanu čaj???" zeptal se po chvíli trapného ticha a How se naštvaně zvednul a šel do kuchyně.
"Díky lásko.." houkl za ním Nick sladce a s úsměvem si dal ruce za hlavu.
"život je skvělej co?" zkoušel s Danou navodit konverzaci, ale Dana si uraženě odfrkla, lehla si k němu zády a dělala, že spí. Nick se nad tím usmál a spokojeně se hřál v posteli.

|08| Happily Never After

O pár dní později
"Tak..už máme i konečně čas jenom samy pro sebe co?" usmál se How a v zápětí si schoval tvář do dlaně v záchvatu kašle.
"to jo..to byl nápad Nicka odklidit k Lil do pokoje..…tahle postel je pro čtyři lidi malá" uchichtla se Dana a otírala si nos do kapesníku.
"hele, ty nejsi pořádně přikrytá…" zakabonil se Howie, poté co si vzal svoje prášky a zapil je čajem. Pořádně si upevnil svůj pryznicový zábal na krku a Danu pečlivě zabalil do deky.
"Pane, vy taky ne.." zasmála se a hned přehodila svojí deku přes jeho a něho.
"děkuju madpšííík…" zaprskal, rychle se otřel a usmál se na ní.
"chtěl sem ..říct..madam…" sklonil ji poklonu a trochu nenápadně se k ní přítulil.
"že nevíš, co jsem udělala…" zaculila se a culila se ještě víc, při vzpomínce, jak se How před pár dny připotácel do pokoje s teplotama a jak díky tomu mohli ztrávit několik nocí a dnů povídáním.
"to netušim?" zeptal se zvědavě, co vymyslela.
"zamkla sem…" uculila se roštácky a za melodie Fallen from Grace od A1 se mu spokojeně přitulila na rty. Howie si spokojeně zavrněl a víc si ji k sobě přitiskl. Dokud jimi neproběhlo divné brnění.
"achjo.." zavztekal se Howie a vytáhl z kapsičky u trenek mobil.

*******************************
Message from: NickyFrackino
Hey, jakým songem bys mě popsal? Snažim se balit Lil..

Message from: Mr.Big D.
TROUBLEMAKER!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leya Leya | E-mail | Web | 27. února 2014 v 22:24 | Reagovat

Bola by som rada, ak by ste navštívili môj nový blog s poviedkami o 1D :))
myownworld-badbitch.blog.cz
Ďakujem :3
-Leya Caslin

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama