Invincible | | part I

28. února 2014 v 19:45 | Brige
| 01 |
"Ty, hele..Lil….nevadilo by ti, kdybys vzala večer za mě službu v baru….mam nějakou schůzku…" přišel Ritchie, populární člen anglické skupiny Five, za svojí přítelkyní, když zrovna utírala nádobí v kuchyni.
"Zrovna dneska? Měli jsme spolu jít na večeři…" Lisa se na něj ohlédla přes rameno a odložila talíř okapat na kuchyňský dřez.
"Promiiiň miláčku, úplně jsem na to zapomněl " Ritchie si provinile povzdechl, přitulil se jí na záda a protáhl ruce kolem jejího pasu, aby je mohl sepnout na jejím plochém bříšku. "Ale tahle schůzka se nedá odvolat, je moc důležitá" přívětivě ji to šeptal do ucha a následně jí na ucho lehce políbil a opřel se Lise bradou o rameno a sledoval její reakci.
"no dobře, půjdu tam…." povzdechla si Lisa po chvíli mlčení a pokrčila rameny, že ji nejspíš nic jiného zbývat nebude. Odsunula se od něj, aby mohla domýt nádobí
"Jsi poklad…Miluju tě.. " poslal ji vzdušnou pusu a odešel se do koupelny osprchovat.
"teda…" prohlásil Jay velice překvapen jako nezávislý pozorovatel. Celou dobu tiše seděl u stolu a snídal svoje oblíbené čokoládové kuličky s mlékem "neznat ho, tak řeknu, že s tebou pěkně voře mrkve…" mávnul lžící a strčil ji do pusy.
"brambory…říká se brambory" pronesla potichu, mrkla na něj a opřela se zády o kuchyňskou linku, aby se mohla koukat za odcházejícím Ritchem. Když Ritch práskl s dveřmi od koupelny, hodila si utěrku přes rameno a zaklidila nádobí do skříní.

|02|
"Tohle opravdu už není unosný..podívej se na ty všechny červený čísla..tady už prostě nemůžete dál zůstat, budete muset zase natáčet zpátky v Americe, nemůžeme Vás tady neustále takhle dotovat…kdyby ,kdyby jste alespoň měli výsledky.…" vztekal se manažer John na svojí pravou ruku Lucii, kterou najmul pro slavnou americkou popovou skupinu Backstreet Boys, aby se postarala o veškeré pohodlí kluků, během natáčení a příprav nového celosvětových desek, turné a podobných věcí, aby si opět zajistili vrcholové pozice všech světových žebříčků. Kluci si ji za těch pár let neuvěřitelně oblíbili a Lucka byla štastná, když se dozvěděla, že s nimi poletí do Anglie. Konečně mohla po dlouhé době vidět svého bratra Ryana. Nechtěla se vrátit zpátky do Ameriky. Jenže kluci mírně zdivočili.
"ale.." nadechla se Lucka, že mu to všechno vysvětlí.
"jaký ale?? JAKÝ ALE? Na to se ALE říct nedá!!" vyšiloval John a raději praštil s deskama o stůl, aby si ulevil,až papíry v nich vylítli na druhou stranu světle šedé, málo osvětlené místnosti.
"Máš poslední šanci…dávám ti…čtrnáct dní..,chci vidět alespoň nějaké zlepšení.." oznámil rezolutně a vrhl po Lucce zlý pohled, aby si uvědomila, že to je opravdu poslední šance.
"Rozumím…zvládnu to…" zhluboka se nadechla a John přikývl "no to doufám..nerad bych podepisoval tvůj propouštěcí dopis" zamručel a mávl rukou, ať už jde raději pryč.

|03|
"Nemyslíš, že máš dost? " smála se Lisa, zatímco leštila hadrem pult za barem, který patřil Ritchovi mámě a ona tam s ním občas chodili pomáhat. Lisu to bavilo, zvlášt , když přišel smíšek, jako je Lee Ryan a jeho kolegové z Blue. Měla je ráda, nikdy si na moc nehráli a dokázali každému zvednout náladu.
"já? No dovol???" nechápavě se s úsměvem na ní podíval a zastrčil si třetí z drinku za ucho.
"náhodou mi to sluší ne?" rozhodil ruce jako Egypťan a Lisa propukla ve smích.
"ty se mi směješ?? No tohle…" uraženě si odfrkl a mávnul, že si dá jedno pivo.
"dneska sám?" zeptala se zvědavě a nalila mu jeho oblíbenou desítku.
"yup…mám tu sraz se ségrou…dneska ji pěkně seřval šéf, tak potřebuje trochu té bratrské lásky.." dmul svojí hruď a zabořil nos do půllitru.
"jo…bratrské lásky..a to jako od tebe jo?" uchechtla se a spokojeně se rozhlížela po baru, jestli někdo nepotřebuje něco dolít. Měli celkem plno. Lidi v jedné části tancovali na parketu na zapnutý jukebox a další, místní štamgasti si vychutnávali svoje piva a dávní přátelé si vyprávěli své příhody nad skleničkama vín či koktejlů.
"že ti dám na zadek…" mrknul po ní roštácky, že by si to teda pěkně zasloužila a upíjel pivo.
"jo jo..výhružky by ti šli..ale co činy? …neměla bych ti pořídit čirou náhodou oldspice, abys měl důkaz místo slibů?" přiklonila se k němu a oplatila mu jeho roštácký hlas.
"heeej… ty se mnou flirtuješ?…" přimhouřil podezíravě a fascinovaně oči a Lisa s potulným úsměvem se odklonila a dala čepovat do sklenice pivo.
"to by tak vyhrála…" pronesla Lucka, když se chytla za Leeho rameno a pomohla si tak do barové židličky.
"fuj, kterej čert tě tu vyhodil..?" prsknul Lee, div nepustil sklenici na pult.
"hele nebuď drzej.." zamračila se a koukla co Lisa čepuje.
"dneska si dám něco ostřejšího..třeba támhleto průhledný.." ukázala na horní polici, kde se trůnila vodka.Lisa přikývla, natáhla se pro flašku a nalila ji pořádného panáka, přistrčila jí ho a připsala to Leemu na účtenku, se kterou si hrál volnou rukou.
"hej..to není na účet podniku?? UŽ SEM VÍCEKRÁT NEPŘÍJDU…" ozval se naoko ublíženě a Lisa se na něj s úsměvem ohlídla a vzdálila se na druhý konec pultu, aby měli svůj klid.
"tak….jak bylo?.......fajn, špatná otázka…..jinak…hm..bylo to tak hrozný?" zvedl v obraně ruce, když si všiml, jak ho Lucka probodla očima a nakonec si povzdechla.
"víc jak hrozný…dokonce i víc jak šílený…je to v háji…musím něco vymyslet, …kluci včera v hotelu ucpali odtok z vany a vytopili celej pokoj…" kopla do sebe panáka a s grimasou se oklepala.
"musíme se odstěhovat…jenom nevím kam..tady jsme snad už byli v každým hotelu a vždycky nás odtamtud vyhodili…oni musej mít každej svůj pokoj, jinak se to prostě nedá…" pokračovala s grimasou na obličeji a ztěžka položila skleničku na pult.
"holka, zkusim se ještě zeptat Simona, jestli by o něčem nevěděl….jenže jejich pověst se šíří jako vir.." chápavě přikývl ale za "vir" si vysloužil herdu do zad.
"auu jako za co?" vyhrkl překvapeně, že on se snaží pomoct a pak se trochu zamyslel a podrbal se ve vlasech a porozhlídl se po baru.
"Lil?" houkl na Lisu a ta se zvednutým obočím k němu přišla.
"no copak? …ještě jednu?" otočila se na Lucku a ta zavrtěla hlavou, že ne, že už půjde.
"hele…co kdybychom zítra zašli na večeři?" zeptal se přesladce a začal na ní zběsile mrkat řasama.
"ježišii kriste brácháá nech toho alespoň předemnou.." plácla ho přes hlavu, ale pak mu dala pusu na tvář a šla ke dveřím.
"počkej, doprovodím tě…jenom tady něco dořešim.." zaculil se a otočil se zase na Lisu, od který dostal utěrkou.
"Ritch tě vynese v zubech, pokud tu tady zítra večer nebudu…mmm ale na skleničku vody bych čas mít mohla…někoho si seženu, aby tu byl se mnou…" přikývla, že by se to nějak udělat dalo a Lee ji vesele zaplatil, zamával prsty, že tedy zítra a šel za Luckou.
"chlapče chlapče, ty už se usaď.." zamumlala si pro sebe a dala tržbu do kasy.


|04|
"LIIIIL…vstáááveeej…" Scott se dobýval do dveří společného pokoje Ritche a Lisy.
"uh..co se děje? " zeptala se Lisa rozespale, když se posadila na posteli a rozhlídla se po pokoji.
"nic…jen nás tak napadlo, jestli bys nás nechtěla vidět…" zaculil se a rychlostí blesku se vzdálil od dveří.
"achjo…." Povzdechla si a přetočila pohled na oddělenou půlku postele na druhé straně místnosti. Byla připravená k ulehnutí. Ritch tedy nepřišel přes noc domu. Malátně se postavila na nohy, které schovala do plyšových bot a přehodila přes sebe župan a s odkašláním se valila do kuchyně uvařit si kávu.
"Jaká byla směna…?" zeptal se Ritch zvědavě, jak už ustrojený a umytý seděl u stolu a mazal rohlíky.
"jo…byla skvělá…stavil se Lee..pomohl mi narazit alespoň sud…" pousmála se a přisedla k němu a dala mu pusu na tvář. Ritch ji pusu automaticky oplatil. Jay před ně postavil hrníčky a dolil jim vrchovatě, aby měli sílu na celý den.
"aha….v kolik se zavíralo?" zeptal se zvědavě a Lisa se zamyslela.
"už ani nevim, něco po půlnoci…" pronesla s pozvednutým obočím a vzala si od Ritche rohlík. Za tu dobu se naučila mu lhát, jako kdyby mluvila pravdu. Naučila se to všechno od něj. Ritch už pak nepátral.
"Čeká nás dneska něco?" zeptal se zvědavě Sean, když na chvíli zvedl pohled od svého oblíbeného časopisu Čtyřlístek.
"mmm chtěla jsem s vámi projít jednu sestavu, než si vás převezme Paul a projde vaše chyby.." plácla si na rohlík nožem marmeládu a rozmazala ji po celé délce.
"hm…tak mě najdete v posilce…" zamručel Jay, opřený o kuchyňskou linku, napil se kafe a odložil ho. Nerad býval v monotóně vedené konverzaci. Jako každý den, poté, co si Ritch "rozšiřoval vztahy".
"no, pokud chcete, můžeme to nechat na zítra..dneska si můžete dát s Jayem kolečko v posilce..jako vždycky…trenažér, závaží, činky…" koukla po ostatních, jestli jim to náhodou nebude vyhovovat víc.
"dobře, to zní fajn…" odsouhlasil škrobeně Ritch a bez zájmu jedl svůj rohlík.
"dobře.." pronesla Lisa potichu a koukala do hrnku s kafem. Jay ji tam smetanou nakreslil kytičku, tak se nad tím pousmála a opatrně si usrkla, tak aby obrázek nepoškodila.
"Ritchi?" zvedla k němu po chvíli pohled a Scott se pro jistotu zdejchnul, jak její tazací pohled znal a taky moc dobře znal Ritchovi reakce.
"copak?" přikousl rohlík a zvedl hrnek, aniž by se na ní podíval.
"Nešlo by, mmm…na dnešní odpoledku poslat někoho jinýho? Chtěla bych si..vyrazit ven…Lee …mě pozval na kafe.." řekla měkkce v naději, ačkoliv už dopředu věděla odpověď a lehce si prohrábla blonďaté zvlněné vlasy.
"Dobře víš, že bych tam samosebou dal někoho jinýho, kdybych někoho měl..ale Alice jede už měsíc ranní směnu, Kristy má nemocný dítě a mámě furt není dobře…" zapřel se loktem o stůl a vyčítavě na ní koukal.
"joo však v pohodě, já se jenom ptala…" mávla nad tím rukou, že to naprosto chápe a v duchu pěnila vzteky. Zakousla se do rohlíku a potichu přemýšlela, jak se z toho vykroutit. Nakonec se podívala na hodinky.
"je půl jedenáctý…tak já se teda oblíknu a půjdu asi Alici pomoct.." zamumlala, zvedla se od stolu se a dala hrníček do dřezu.
"promiň lásko, nechtěl sem být na tebe zlej.…zítra si uděláme večer pro sebe, co ty na to?" Ritch nadhodil omluvný tón, když se za ní ohlédl, aby si ji udobřil.
"uvidíme…." Usmála se na něj mile a kousavou poznámku, o tom, že jí nemá kdo zastoupit v baru raději spolkla. Vyklidila bojiště a raději se zavřela do koupelny, do horké sprchy.

|05|
"tak….a zasloužená chvíle klidu…" vydechla Lisa, zatímco na jukeboxu Alice pustila "Im Too Sexy" od Right Said Fred a dotancovala si k pultu, oceněná potleskem tří hostů, kteří jako vždycky okolo čtvrté zaskočili na "jedno", dokud si pro ně nepřišli manželky s válečky. Lisa se nad ní při leštění půllitru pobaveně usmívala a pohupovala se v rytmu.
"Klid jo?Ták to pochybuju.. Gansteři přišli…" ukázala Alice pobaveně, když se ve dveřích objevila blonďatá hlava Leeho a za ním ta Antova.
"Ááájm tůů sexy fór thís sóong.." Lee pomalu scházel schody a mával u toho rukama a Ant se vesele zhoupnul na zábradlí.
"a je po klidu…" zasmála se Lisa a odložila utěrku s půl litrem na pult.
"hej, Ryane…neříkal si včera, že už jsem nepříjdeš?" dala ruce v bok a naoko překvapeně na něj zírala, jak ho už vyškrtla ze seznamu stálých hostů.
"copak si zase provedl? Už si ji zase nabízel sňatek?" koukl Ant na Leeho a ten s culením pokrčil rameny "menší nehoda.." oznámil a hupsnul k baru.
"beztak si tě jednou vezmu.." oznámil lehce a s úsměvem na ní koukl.
"však já si tě taky jednou vezmu Lee……." Ozvala se Lisa sladce "a vytřu s tebou podlahu.." dodala s vážným pohledem a Ant se začal chechtat.
"dobře…pro dnešek si vyhrála….táákže…já si dám…mmm m m m m mm mmmm m m mmmm džus.." brumlal si chvíli na rty prstem a pak ukázal na pomeranče.
"a já bych prosil ,...." řekl Ant, když se k němu přitočila Alice.
"vodu...nemůže pít, je ve službě.." poplácal ho Lee po rameni a Ant se zašklebil.
"hlídá mě, je to můj bodyguard..kdyby přišel Ritchie.." vysvětlil na Lisin tázavý pohled.
"áách..aha…takže ty sis najal Anta jako bodyguarda..jak…lišácké" vypadlo z Lisy s pokusně chápavým výrazem.
"říkala si, že na večeři nemáš čas…tak sem přišel odpoledne..potřebuju s tebou o něčem mluvit.." začal najednou Lee vážně a Lisa si schovala vlasy do culíku a pozvedla obočí, že je na ta tu ťafku připravená a pak se zamyslela a otevřela flašku džusu.
"ne ne ne…pokud vim, tak to, že bych ti měla dělat kuchařku jsme probrali snad dost důkladně.." zamávala na obranu rukama, že v žádným případě už ne a dala před něj skleničku.
"hihi..pořád ten flek je volnej…ba ne…jde o ségru…večer jsem ji sem pozval a chci, abys už o tom věděla.." Lee se zhluboka nadechl, že bude pokračovat a nakonec se pro jistotu chytnul skleničky a vyklopil ji do sebe.
"dík, ale to mi nemusíš oznamovat…." Překvapeně na něj koukala a vyhoupla se na svůj mini pultík těsně pod výdejním pultem a opřela se lotkem o pult vedle Leeho a s otevřenou pusou na něj zírala.
"ale ne, tak jsem to nemyslel…hele, Lil, teď fakt vážně…ségra je v potížích a já už nevím jak jí pomoct…" koukal na dno skleničky a pak se podíval do jejích očích a usmál se.
"nesměj se a mluv…" napomenula ho a přistrčila mu blíž skleničku a dolila mu tam džus
"ježiš Lee z tebe to leze jak z chlupatý deky.." povzdechl si Ant remcavě, že ho už to tam nebaví a vybíral si nitky z modrých džínů, jenž mu zvýrazňovalo vypracované stehenní svalstvo.
"lehni…" zasyčel Lee a otočil se zas na Lil sklesle.
"víš, jak tu dlouho nebyla, jak žila v Americe? ..tak si tam nabrkla pět idiotů, kteří ji ..i trochu nevědomky…dělaj ze života peklo..její manažer se včera po ní pěkně vozí a vypadá to, že ségra tu příjde o práci tady a zase bude muset zpátky do Ameriky…a nebo mi musela od nich odejít, nemohla by ses na to podívat? Přece jenom…pomáháš i těm svým…nebo alespoň kdybys věděla, kde by se mohli ubytovat..v tom posledním hotelu, už taky mají ultimátum…" vytáhl z pod bundy desky, který včera obratně Lucce sebral z kabelky a podal je Lise. Lisa si sedla na stole zády k němu a s otevřením desek se narovnala.

"fíha…"
"hmmm……nevíš, kde by mohli sehnat ubytování?"
"to jsou ti idioti, co házeli z okna polštáře?"
"jo"
"to jsou ti, co rozsedli záchod?"
"jo"
"to jsou ti, co ucpali odtok ve vaně?"
"jou"
"to jsou ti idioti, co si do květináčů ve společenské místnosti zasázeli plechovky piva a zalejvali je kýblema vody, aby jim vyrostli sudy?"
"jo"
"tak to fakt netušim Lee, je mi líto…"
"hmmm…" povzdechl si Lee a podepřel si bradu "to zas ségru pěkně dlouho neuvidím.."

Lisa se ohlídla přes rameno a podrbala ho povzbudivě ve vlasech "neřekla sem že "ne"..řekla sem že netušim…" mrkla, že na něco určitě příjde.
"V kolik příjde?" začala na něm po chvíli zamyšleně vyzvídat a Lee se celý rozzářil.
"asi tak..za dvě hoďky…" nadšeně oběhl pult a hned ji objal.
"co děláááš.." smála se pobaveně Lisa, když skoro upustila desky,jak ji šíleně mačkal.
"testuje, jaký máš airbagy.." poznamenal Ant pobaveně.
"ehm.." odkašlal si Ritch, který akorát přišel z venku, se podívat, ja se vede a Lee hned Lil pustil.
"am..provozovali jsme nevkusné a obcésní gesta..ba ne…Leeho sestra potřebuje pomoct a Lee už byl zoufalej.." vyhrkla Lisa rychle, jako kdyby ji Ritch nachytal při nevěře.
"jo….čau…" Ritch sešel až dolu, plácl si přátelsky s Antem a Lee spěšně opustil místo za barem a pozdravil se plácnutím s Ritchem. Ritch se vyhoupl na barovou židličku a rozhlídnul se po osazenstvu, zatímco Ant za hlasitého srkání skrz brčko dopíjel sodovku.
"Pivo?" zeptala se Lisa a natáhla se pro Ritchovo oblíbené lahvové.
"ale jo, díky lásko.." usmál se a ulevebil se na židli.
"co ty tady?" zeptala se Alice pobaveně, že snad přišel kontrolovat či co.
"jdu kolem…lásko, psal Paul, že nás chce večer vidět…tak sem mu tě hned omluvil..mám tě pozdravovat.." poděkoval ji pohlazením a Lisa na něj fascinovaně zírala.
"jo….že ho taky zdravim…" snažila se neznít naštvaně, jak uvnitř se pěkně naštvala, že ji za zády ruší schůzky a Lee pozvedl obočí a otáčel oči na oba dva.
"hele..tak mi…raději jdem..uvidime se teda večer, snad sem ségru dotáhnu…" kývnul na Anta, že je asi čas odejít.
"dobře, zatím ahoj.." zamávala mu a pak si přimhouřenýma očima prohlížela Ritche.

"co je?" zaskočeně na ní koukal, když si trochu z lahve loknul a Lisa na něj dost naštvaně hleděla.
"ale nic.." odsekla, utřela kolem něj pult a raději šla rozsekávat led, aby měla na večerní koktejly.
"ty si chtěla jít taky?" nechápavě se naklonil na pult aby ji viděl, jak vytahuje z lednice obrovský kus ledu a dala ho do lavoru.
"neee, já přece ráda budu stát jak blbec tady…já se totiž asi na nic jinýho nehodim.." narovnala se uraženě a odfrkla si.
"ty už máš zase svoje dny nebo proč si tak hnusná na mě?..." ozval se dotčeně, že to přece dělá pro ní, aby nemusela myslet na milion věcí. Lisa naštvaně vzala do ruky bodák, jak uvnitř ní bouchla obrovská bomba plná vzteku a pomalu se drala ven.
"jo, mám…" dostala nakonec ze sebe jenom potichu, aby byl klid a otočila se, aby mohla bodákem tříštit led.
"to nic broučku..zase bude líp…" poslal ji vzduchem pusu a s úsměvem ji pozoroval, jak jí to skvěle jde. Lil byla ráda, že k němu může být zády a topila tak všechny nenávistný pohledy v ledu, který se pod její teplou dlaní rozpouštěl.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama