Invincible | | part II

28. února 2014 v 19:51 | Brige
|06|
"Pif" "Paf" "Pif" "Pif" "Paf" "Pif" "Pif" "Paf" "Pif" "Pif" "Paf" "Pif" "Pif" "Paf" "Pif"
"Paaaaaaf..jáááj vyhrála sem…" zaradovala se Lil, když s Leem u stolu hráli přetahovanou o palec a stříleli si u toho rtama, jako na divokém západě.
"sakra…už zas…" povzdechl si Lee a udělal Lise pátou čárku vedle své jedné. Byl rád, že se směje a tak ani nepřiznal, že čtyřikrát vyhrála jenom proto, že "jakoby" zapomněl co má dělat.
"nedáš si tanec?" zeptal se po chvíli, kdy si zhodnotil, že vyhrát nad ní, by trvalo další hodinu a to by asi nestihl, dokud by nepřišla Lucka.
"teď? Zbláznil ses?" vyhrkla vyjeveně a rozhlídla se po místním obsazení. Ne, že by si jich zrovna navzájem všímali, všichni měli na práci likvidovat rozpustný vitamín B ve svých sklenicích.
"tak později.." zasmál se a zapsal si to, že na to určitě nezapomene.
"A co takhle…panákovou??" navrhla Lisa, v níž se probudila vítězná nálada a přitáhla deskovou hru "člověče, napij se" a Alice za barem pobaveně nad ní kroutila hlavou, že tanec ne, ale panáky klidně.
"teď? Zbláznila ses??" oplatil ji její tón a Lisa pobaveně přinesla flašku neperlivý vody.
"jestli chceš, můžu ti tam dát trochu štávy…" zaculila se a Lee se usmíval a pokyvoval hlavou nad její vychytralostí.
"ne, to je dobrý…beru si zelený…" šmátl hned po figurkách a Lisa si uraženě odfrkla, že zelená je vždycky její figurka.

*o značkou chvíli později*
"to jsem si myslela…kde by jinde mohl být.." pronesla Lucka, když se rozhlížela po vstupu do baru, kde sedí její brácha. Šla pomalu ke stolku v rohu u jukeboxu, kde to Lisa měla blízko zaběhnout za bar. I přes hlasitě řvoucí jukebox slyšela, jak se oba družně povídaj a smějou se navzájem vtipům.
"Ahooooooooooooooooooooooooooj…" Lee radostně vyskočil a hned Lucku objal a pomohl ji z bundy a šel ji pověsit na věšák.
"teda…vy něco oslavujete??" Lucka si prohlídla skleněnou flašku, kde už bylo jenom na dně.
"no jistě, porazil sem tady madam v "člověče, napij se.." culil se vítězně a rozhodil ruce do objetí a Lucka zkrabatila rty.
"byla to jenom voda…" mávla nad tím Lisa rukou, pobaveně zvedla flašku aby s ní zamávala a zvedal se a Lee zamručel, že mu zkazila vtip.
"sedni si….co ti nabídnu?" zeptala se a utřela si ruce do utěrky.
"asi to co včera..Kluci pochopili, že je asi zle, a tak se mi snažili pomoct, že alespoň utřou nádobí po sobě…takže dlužím hotelu novou sadu keramických misek…" pozvdechla si a Lee hned odstranil svůj úsměv.
"hm….Simon taky o něčem neví…" zamumlal Lee a přistrčil galatně s ní židli ke stolu.
"hm…" procedila mezi zuby a kopla do sebe panáka, který ho Lisa ani nestihla pořádně před ní postavit.
"ještě jeden prosím.." zvedla k ní pohled a Lisa chvíli koukala, že to byla panečku rychlost a pak raději přinesla ke stolu celou flašku a další dva panáky a nalila každýmu.
"Tak na můj odlet zpátky do Ameriky…" zvedla Lucka svůj panák nad stůl a Lee si s ní poklesne přiťukl.
"třeba to nebude tak horký…" snažila se to Lisa nějak zachránit.
"koukám, že si slušně naivní.." shlédla ji od hlavy až k patě s ohrnutým nosem, smířená s tím, co bude.
"Řekl jsem jí o tom, dal sem ji i ty desky, aby se na to mrkla a nějak nám poradila.." přikrčil se Lee a Lucka na něj šokovaně s otevřenou pusou koukala.
"taak to si byyl ty, kdo mi je sebral!!" dostala ze sebe, jak si tohle o něm nemyslela.
"a já za to málem zabila Alexe, že si z nich udělal papírky na tabák.." povzdechla si a vyklopila do sebe celého panáka a pak zkusmo koukla na Lil, jestli na něco nepřišla. Lisa si k nim přisedla i s deskama a otevřela je.
"tady…Největší problém u vás, je vzdálenost mezi ubytováním a nahrávacím studiem..Alespoň moji kluci jsou po dvaceti minutách jízdy totálně utahaný a nemají na nic náladu, takže dělají akorát tak blbiny…" ukázala jim vytisklou mapku, kde měla tužkou vyznačený body.
"no jo, ale levnější ubytování je jenom v tomhle okrsku…" oponovala Lucka.
"vyjde tě to na stejno, když k tomu připočteš náklady na dopravu, který máš vedený až na nějaký třetí straně od toho, proto to nevypadá, že je to velká položka.." ukázala ji pár čísel na papírech a na vedlejší papírek kreslila schéma, aby si to dokázali představit.
"takže…aby se neunavili… museli by jste se přestěhovat někam…mmmmm…do téhle části.." zakroužkovala oblast maximálně deset minut od studia.
"tam ale není žádnej hotel…" prohlížela si to Lucka a objela prstem zakroužkovaný území.
"no, to není…" povzdechla si Lisa a trochu si upila z panáka a prohlížela si tu mapku.
" i když…." Zamyslela se a dopila panáka do dna. "něco bych možná měla..."
"snesli by se zatím v jednom pokoji? " ukázala prstem na jeden zakreslený dům v ulici v zakroužkované oblasti a zvedla pohled k Lucce.
"hele, tuhle ulici znám…" uchechtl se Lee a usmíval se docela dlouho, než mu najednou smích najednou ztuhnul a zmizel, když mu došlo, že název ulice zná víc, než by si právě přál.
"Děláš si srandu, že jo???" Polkl Lee a Lucka nejistě se pošoupla na židli, jak jí brácha znervózňoval.
"není to žádnej bordel nebo tak nějak, že ne??!!" houkla Lucka přiškrceně po chvíli.
"ne…tohle je její dům..respektive jejich" vysoukal ze sebe a zíral na Lisu, jestli si to ještě nerozmyslela.
"počkej…to nejde…to nemůžeš udělat…víš co to je za zvířata..to ..to nejde.." zírala Lucka a obrátila do sebe panáka, jestli se jenom náhodou nepřeslechla.
"a proč by to nešlo? …něco mi říká, že když dám dohromady skupinu opic a goril, že se budou tak předhánět, až bude doma naprostej klid…" pokrčila rameny a trochu se uchechtla.
"na tom něco…bude…" přitakal Lee nadšeně a nabídl panáka ke ťuknutí.
"to si piš…" zasmála se Lisa a zvedla se, že bude muset jít za pult.
"já…děkuju moc, moc si toho vážím…ještě to promyslím…" Lucka stále nevěřícně sebrala desky a dala je do tašky.
"myslím, …teda…vím, že tady není co promýšlet…" poznamenala Lisa a Lee přikývl.
"ségra, vem to…víš jak ušetříš prachy? John ti bude i ty nohy líbat…" hned se k ní Lee přiklonil a přemlouval jí.
"a ZA KOLIK??" ohlídla se Lucka a houkla na Lisu za pultem.
"za občasnou pomoc v domácnosti…" houkla pobaveně zpátky a čepovala hned pivo.
"hele…s otevřenou pusou se nekouká.." uchechtl se Lee a prstem zvedl Lucka poklesnou bradu zpátky na místo.
"eh…" přijala Leeho panáka, přiťukla si a obrátila ho do sebe.
"vždyt sem ti říkal, že je skvělá.." poznamenal Lee spokojeně a na Lucku mrknul. "hele, ale myslím že bys měla končit, protože až se zvedneš, tak to s tebou sekne.." starostlivě Lee pozoroval, kolik už toho vypila a Lucka si dala konečnýho.
"Štípni mě.." Vydechla Lucka, jak měla pocit , že se jí všechno zdá a Lee se toho moc rád ujal.
"jááááu, proč mě doháje poslechneš na slovo…" zaječela na celý lokál a Lee se na ní sladce culil "protože jsi moje malá sestřička…" oznámil ji spokojeně a objednal jim sýrové prkýnko, ke zobání "no konečně, taky se hraje i něco pořádnýho …." Zaradoval se Lee, když z jukeboxu začlo hrát od Dead or Alive - you spin me round. Hned vylítnul ze židle a začal trsat po lokále až se dostal ke skupince již tancujících a zapadl mezi ně. Lucka se začla smát a přisedla k Lise ke pultu.
"děkuju…děkuju moc…." Nadechla se a Lisa ji s úsměvem přistrčila jídlo, který si Lee objednal a pohupovala se do rytmu.

*mezitím venku*
"Disko klub devadesátky hadr.." zaklel Nick, který zaparkoval před klub a vylezl ven. Nelíbilo se mu, že jeho povinností je vlézt do baru, najít Lucii a zase jí odvézt domu.
"Fajn..nádech…to přežiješ Cartere a když to dokážeš, vyžebráš si extra porci baterek do nintenda..jo, to by šlo…" přemlouval sám sebe, držící se za kliku od baru
"Co děláš…vždyť dovnitř jdu já…" nechápavě na něj koukal Brian, který akorát vylezl z auta, zaklapl za sebou a prošel kolem něho dovnitř. Nick se uchechtl a šel si sednout do auta. Briana vnitřek ho celkem překvapil. Ne že by chyběli místní notorici, ale byli i tam normální lidé, normální tancující lidé, nějaké tancující kreatury, sem tam smích, dvě blondýny za barem, ale především ten bar byl vybaven příjemně, i když ty světla by se dali i ztlumit. Docela se mu ulevilo, od té doby co viděl "Policejní akademii" se bál vstoupit do každého klubu, který neznal.
"Čaj Lee, kde máš sestřuši?" poplácal Leeho, tancujícího kolem, na rameni a ten se pobaveně otočil.
"někde táámhle.."ukázal k baru, kde Lucka byla zapovídaná s Lisou a hned se otočil zpět do tancující skupiny.
"hm…" protočil Brian oči a prodíral se lidma k baru.
"tak půjdem ne??" zeptal se Brian,když si přisedl na barovou stoličku a natočil se k Lucce. Ta zrovna se válela smíchy po pultu, jak si tam s Lisou říkali trapný momenty.
"tak mu říkám "Houstone, asi máme problém.." a on..ehm.." "Lisa polkla poslední slova jakmile Brian promluvil, usmála se na něj a přesunula se na druhý kraj baru, kde zákazník mával půllitrem.
"už?" překvapeně Lucka na něj koukala, co tam dělá a koukla na hodinky.

Brian přitakal zvednutým obočím a Lucka si povzdechla, dopila panáka a zamávala, že zaplatí.
"Dneska je to na mě …co to jako je? ..snažíš se mě nechat zkrachovat???" vyhrkl Lee, když mu Lisa s úsměvem zamávala dlouhou účtenkou před obličejem a Lucka se pomalu sbalila a oblíkla bundu.
"díkajs brácha, máš to u mě" líbla ho na tvář a za tonů Lennyho Kravitze a jeho I belong to You odešla s Brianem z baru. Lee s pozvedlým obočím zvedl pohled k Lise a pokynul k parketu. Lisa Lucce u dveří zamávala, shlédla Leeho a s úsměvem po něm hodila na obličej utěrku a šla se věnovat své práci za barem. Lee s pobaveným povzdechem se napil ze své skleničky a vmísil se do davu.

|07|
"tři čtyři tři úskok zpět dvě dvě otočka… " dirigovala Lil v šortkách a tílku během tance kluky, kteří se kroutili za ní a civěli na sebe do zrcadla.
"ale noták…šup…už jsme to dělali několikrát…tři čtyři,..hop, úskok doprava, ruce před sebe …a plout zpátky…no vidíte jak vám to jde.." snažila se je i chválit, i když kluci vypadali jako uslintaný baset po maratonu v parku.
"ale já jsem ještě nejedl.." tesknil Sean a plácnul sebou na zem tělocvičny.
"a když on, tak já taky.." přidal se k němu Scott a roztáhl nohy do provazu.
Lisa překvapeně na ně koukala, jak postupně usedávali na zem a tak sepjala dlaně k sobě.
"Víte…kluci…musím Vám něco říct…" Lisa svázala si vlasy do drdolu, otřela zpocený krk do ručníku a sedla si před ně, aby uzavřela podivný mnohoúhelník, v němž seděli.
"ty jsi těhotná???" vyjekl Ritch a vyskočil na nohy.
"prosím, že ne s Ritchem…." Začal se Jay modlit a sundal si propocené černé tílko a přikulil si k sobě bowlingovou kouli, válící se v rohu tělocvičny.
"ale prosimtě.." zamlaskala Lisa a kreslila si před sebou prsty kolečka a trochu se pousmívala.
"víte..někoho jsem potkala, někoho..někoho moc milýho…a chci, aby dotyčný žil s námi.." usmívala se neustále i když to klukům říkala a nebýt potichu hrajícího rádia, bylo by slyšet, jak všem padla brada na zem.
"kdo je to…" snažil se Ritch promluvit v klidu,ale hlas mu v polovině žárlivostí selhal.
"ve skutečnosti..je jich šest…" povzdechla si a podepřela si bradu do dlaní.
"TO NEEE…NEMYSLÍŠ VÁŽNĚ…TYY KAŇOUREEE…" začal se Jay řehtat, že by to do ní neřekl.
"jojo..pět kluků a jedna holka…" dodala po chvíli pobaveně a pozorovala, jak se to se Seanem zvrátilo dozadu.
"no ty si ze mě…" zmohl se Ritch na jediný a dopadl na svůj zadek.
"ježiš marjáá, na co zas myslíte, uchylové…." Vyhrkla Lisa, když ji došlo kam se slovy kluci zase zaběhli a plácla se do čela.
"Nemyslel jsem si , že bys někdy Ritche ty dokázala podvést.. a ještě s takovým počtem…" chechtal se Jay , až mu vytryskli z očí slzy a zároveň se bavil Ritchovým vzteklým pohledem.
"Kdyby jste mě to nechali domluvit…Znáte všichni Lucku, Leeho sestru? Tak ta má skupinu na krkku a potřebujou nějaký ubytování…..nějací Backstreet Boys..či tak nějak.." snažila se všechno uvést na pravou míru a kluci, když spojení "Backstreet Boys" slyšeli, hromadně se zvedli a s řevem a máváním rukou nad hlavou zběsile utíkali pryč s varovným křikem, že je nechtěj, že se jich bojí, že je v noci sežerou a hnali se nacpat svoje cennosti do trezoru v kanceláři. Jenom Sean se posadil, koukl na Lisu, ta se nejistě usmála a zamávala mu, natož se Sean zvrátil znovu nad představou, že byla s holkou a ozvala se dutá rána, to jak narazil zpátky na zem.
"to je pablb…." Plácla se do čela a pomalu šla za klukama to vysvětlit a Seanovi tam zhasla.


|08|
"ježiši..kriste…" dostala Lucka ze sebe po pěti minutách zírání ve dveřích hotelového pokoje, poté co kluci ji dovezli k hotelu, propustila je nahoru a šla se projít po ulicích noční části Londýna. Nikdo jí ale jako obvykle, neoponoval. Kluci, zmožení, něžně spinkali zachumlaný ve svých peřinách a ani nedutali. Uprostřed vstupní místnosti, která se někdy tvářila jako obývací pokoj, leželi střepy z roztřískaných porcelánových sad talířů a hrnečků, které kluci použili v sebeobraně proti létajícím špagetám zpoza stolu. Špagety nejspíš prohráli, vysely oběšené z lustru. Lucka tím vším pomalu procházela a rudla k nepříčetnosti. Nevydala ze sebe ale ani hlásku. Pročísla si hnědé vlasy, sepla je do spony a převlíkla se do spacího. Sedla si do obýváku, natáhla se na gauč a zamyšleně pozorovala ty špagety na stropě. Ovšem jen do doby, než jedna z nich se rozhodla, že bitvu jen tak neprohraje a zaútočila Lucce do očí. Celým hotelem se začalo velmi naštvaně ozývat "VY PITOMCI,TY ŠPAGETY SE VAŘÍ VE SLANÝ VODĚ, NE V CITRONOVÝ!!!!!"

|09|
Uběhlo jen pár týdnů, než se kluci z Five uráčili Lise podřídit a smířit se s tím, že už nejsou pro ní jedinými. Přesvědčil je ten fakt, že si mohli svoje nové pokoje do nového domu rozvrhnout sami, jak chtěli a ve všem se jim Lisa snažila vyhovět, jen aby se cítili skvěle. To samé panovalo i na druhé straně, u Backstreet Boys. Jen cena nového domu a jeho vybavení vyšla stejně jako cena, kterou BSB museli nechat na recepci jako kompenzaci za zničené vybavení, poté, co jim jejich hotel dal tři dny na vystěhování. V tu chvíli zasáhla Lisa a dovolila jim všem nastěhovat se už k nim. S tím, že do nového domu už půjdou všichni společně a najednou a nebudou tak rozepře, kdo tam byl dřív. Lucka se v duchu neskutečně modlila, aby jim všechno klaplo, protože její manažer už pomalu ale jistě vypisoval pracovní posudek, který byl součástí propouštěcího protokolu.

Lisa využívala možnosti práce v baru, aby si mohla dávat tajná dostaveníčka s Leem a Luckou, aby jim mohla ukazovat veškeré pokroky, přijímat připomínky a ty později doma uplatňovat, aby se pak tam všichni cítili jako doma. Jen se nestačila divit, kolik toho kluci z Five by dokázali za14 dní zlikvidovat, jenom z příkazu "smrskněte se". Nejraději by se účastnili bouracích služeb, které s přehledem během pár dní dokázali názorně předvést při opravách v hotelu, nemluvě o hojném počtu návštěv nemocnice s "typickými" pracovními úrazy typu hřebík v rameni.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama